Eurowizja 2021 - kiedy półfinały i finał? Kiedy występ Polski?

2021-05-17 15:51 Adrian Rybak
Eurowizja 2021 - pierwsza próba Rafała Brzozowskiego
Autor: EBU / Anders Putting

Eurowizja 2021 już niedługo. To jedno z największych wydarzeń muzycznym na całym świecie. Konkurs wraca po roku przerwy. W 2020 został odwołany przez pandemię koronawirusa. Tym razem jest on organizowany w Rotterdamie. Kiedy się odbędzie, gdzie go obejrzeć oraz kiedy jest występ Polski? Odpowiadamy na te pytania.

Eurowizja 2021 już niedługo. W mediach społecznościowych można już zauważyć wiele informacji na ten temat. Jak wiadomo, reprezentantem Polski jest Rafał Brzozowski, który w Rotterdamie ma zaśpiewać piosenkę The Ride. Wybór był chłodno przyjęty przez internautów, jednak Rafał Brzozowski obiecał, że obroni piosenkę na scenie i da z siebie wszystko. Od kilku dni polska delegacja jest już w Holandii. Za Rafałem Brzozowskim już dwie próby. O tym, jak będzie wyglądał polski występ pisaliśmy tutaj. Eksperci nie dają Polsce szans na przejście do finału, ale fani konkursu oraz fani Brzozowskiego wciąż mają nadzieję, że uda się to osiągnąć. Kiedy Polska zawalczy o awans? W tej edycji nasz kraj wylosował drugi półfinał, który obędzie się 20.05.2021. Gdzie i o której oglądać konkurs?

Rafał Brzozowski przed Eurowizją 2021: Hejt motywuje mnie do pracy

Eurowizja 2021 - kiedy i gdzie oglądać?

Półfinały odbędą się w dniach 18 i 20 maja, z kolei finał w sobotę 22 maja. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 21:00. W Polsce transmisję z tłumaczeniem będzie można zobaczyć na antenie TVP1. Eurowizja 2021 odbędzie się w Rotterdamie w Holandii. Kraj dostał prawa do organizacji po tym, jak w 2019 wygrali konkurs.

Eurowizja 2021 - kto wygra?

Aktualnie do wygranej typowana jest Malta, którą reprezentuje piosenka o feministycznym przesłaniu - Je Me Casse. W tym przypadku mowa jednak o nowoczesnej kompozycji z imponującym wokalem. Reprezentantką Malty jest Destiny. Co ciekawe, w 2015 roku wygrała już inny konkurs - Eurowizję Junior. Jeśli wygra Eurowizję 2021, stanie się pierwszą osobą, która wygrała zarówno Eurowizję dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Najnowsze