Eurowizja 2021 - faworyci. To oni mają największe szanse na wygraną

Eurowizja 2021
Autor: Rex Features/East News

Największe muzyczne emocje dopiero przed nami. Już za moment startuje kolejna edycja największego konkursu wokalnego w Europie, jakim bez wątpienia jest Eurowizja. Kto ma w tym roku największe szanse na zwycięstwo, a tym samym na międzynarodową karierę? Sprawdźcie, co na ten temat mówią eksperci, którzy do tej pory często okazywali się nieomylni.

Eurowizja 2021 - faworyci ekspertów mogą spać spokojnie? Niekoniecznie, jednak należy pamiętać o tym, że przewidywania wieloletnich fanów i obserwatorów Konkursu Piosenki Eurowizji często znajdowały swoje odzwierciedlenie w oficjalnych wynikach głosowania. Tak chociażby było w przypadku Duncana Laurence'a, który właściwie od początku typowany był na zwycięzcę Eurowizji 2019. Artysta mówił jednak później, że choć wiedział o poparciu ze strony eurowizyjnych ekspertów, to nie czuł się pewny swojej wygranej.

Jako że Eurowizja 2021 startuje już za moment, bo 18 maja, wszystkich fanów konkursu interesuje to, kto ma w tym roku największą szansę na zdobycie największej ilości punktów i opuszczenie Rotterdamu w wielkiej chwale. Niestety, wszystko wskazuje na to, że nie będzie to nasz tegoroczny reprezentant Rafał Brzozowski. Wokalista zajmuje niewysoką pozycję w notowaniach specjalistów. Kto natomiast uplasował się na podium tabeli? 

Eurowizja 2021 - faworyci

Eurowizja jest wydarzeniem organizowanym z wielkim rozmachem. Do ostatniej chwili nie ma pewności, kto zdobędzie uznanie europejskiej publiczności. W przeszłości eksperci często okazywali się jednak nieomylni. Komu w tym roku kibicują najbardziej? Według ekspertów największe szanse na zwycięstwo mają:

  • Destiny - reprezentująca Maltę wokalistka, która zna już smak zwycięstwa. Artystka zwyciężyła w 2015 roku Eurowizję Junior. W Rotterdamie wykona utwór Je Me Casse.
  • Barbara Pravi - francuska piosenkarka, którą już teraz porównuje się do legendy, jaką była Edith Piaf. Barbara zaśpiewa singiel Voila.
  • Gjon’s Tears - szwajcarski muzyk, który zaprezentuje się przed liczoną w milionach publicznością z utworem Tout l’Univers.
Rafał Brzozowski przed Eurowizją 2021: Hejt motywuje mnie do pracy
Najnowsze