Eurowizja 2021 kiedy w telewizji II półfinał? Transmisja i godzina występów

2021-05-20 12:21 kg
Eurowizja 2021
Autor: TRICOLORS/East News

Wielkimi krokami zbliża się 65. Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Rotterdamie, za sprawą spektakularnego zwycięstwa Duncana Laurence'a w 2019 roku. Tym razem Polskę reprezentować będzie Rafał Brzozowski, który na eurowizyjnej scenie zaśpiewa utwór The Ride. Pierwszy półfinał konkursu odbędzie się we wtorek, 18 maja 2021 roku. Kiedy w telewizji zostanie wyemitowany drugi półfinał? Sprawdźcie szczegóły transmisji.

Eurowizja 2021 II półfinał - kiedy oglądać w TV? 65. Konkurs Piosenki Eurowizji miał odbyć się w maju 2020 roku, a Polskę reprezentować miała Alicja Szemplińska, w utworze Empires. Niestety ze względu na pandemię koronawirusa, największe muzyczne wydarzenie w Europie zostało przełożone na 2021 rok. Większość nadawców podjęło decyzję, że do konkursu przystąpią ci sami artyści. Telewizja Polska zdecydowała jednak, że szansę na zwycięstwo powinien otrzymać Rafał Brzozowski i to właśnie on będzie reprezentować Polskę podczas tegorocznej Eurowizji.

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs

Eurowizja 2021 - kiedy w telewizji II półfinał?

Drugi półfinał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji został zaplanowany na czwartek 20 maja 2021 roku. Wydarzenie będzie można obejrzeć w TVP1, od godziny 21:00. Jako pierwsza na scenie zaprezentuje się reprezentantka San Marino, a następnie kolejno przedstawiciele takich państw jak: Estonia, Czechy, Grecja, Austria, Polska, Mołdawia, Islandia, Serbia, Gruzja, Albania, Portugalia, Bułgaria, Finlandia, Łotwa, Szwajcaria oraz Dania.

Do finału konkursu zakwalifikuje się jedynie dziesięć krajów z największą liczbą punktów. Czy wśród nich znajdzie się również Polska oraz jej reprezentant, Rafał Brzozowski? O tym przekonamy się już w czwartek, 20 maja 2021 roku.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE