Wikingowie: Walhalla sezon 2 - data premiery ujawniona! Kiedy zobaczymy nowe odcinki?

i

Autor: materiały prasowe Netflix "Wikingowie: Walhalla" sezon 2 - data premiery ujawniona! Kiedy zobaczymy nowe odcinki?

"Wikingowie: Walhalla" sezon 2 - data premiery ujawniona! Kiedy zobaczymy nowe odcinki?

2022-11-22 11:59

Kontynuacja "Wikingów" powraca z kolejną odsłoną, w której zobaczymy między innymi Marcina Dorocińskiego. Kiedy odbędzie się premiera 2. sezonu? Netflix ujawnił wreszcie dokładną datę.

"Wikingowie: Walhalla" to kontynuacja słynnych "Wikingów", której akcja rozgrywa się ponad 1000 lat temu, na początku XI wieku, i opowiada o legendarnych przygodach najsłynniejszych wikingów, czyli Leifa Erikssona, jego zawziętej siostry Freydis Eriksdotter oraz ambitnego nordyckiego księcia Haralda Sigurdssona. Choć serial zgarnął mieszane recenzje i wzbudził nieco kontrowersji, zdobył odpowiedni poziom popularności, by Netflix zdecydował się na realizację kolejnych sezonów. Drugi z nich właśnie nadchodzi.

"Wikingowie: Walhalla" 2. sezon - kiedy premiera?

Wiemy, że przed nami jeszcze dwie odsłony nowych "Wikingów". Pierwszy powrót czeka nas już za kilka tygodni - nowe odcinki "Wikingowie: Walhalla" zawitają bowiem w bibliotece Netfliksa już 12 stycznia 2023 roku.

"Wikingowie: Walhalla" - o czym opowie 2. sezon?

Drugi sezon zaczyna się tuż po tragicznym upadku miasta Kattegat, który zniszczył marzenia tych bohaterów i zmienił ich przeznaczenie. Są teraz zbiegami w Skandynawii i muszą wystawić na próbę swoje ambicje i odwagę w świecie, który w niczym nie przypomina fiordów Kattegat. 

W nachodzącej serii, oprócz gwiazd powracających do swoich ról, zobaczymy także Bradleya Jamesa ("Merlin", "Medyceusze: Władcy Florencji") jako Harekra, Hayat Kamille jako Mariam, Sofia Lebedevą jako Elenę, oraz Marcina Dorocińskiego w roli Jarosława I Mądrego z dynastii Rurykowiczów, który władał Rusią Kijowską w latach 1016-1018 i 1019-1054 (walczył tez nawet z Bolesławem Chrobrym). Netflix był tak miły, że podzielił się z nami pierwszymi fotkami promocyjnymi (galeria poniżej), dzięki którym widzimy, jak nowe nabytki obsadowe prezentować się będą w serialu.

Sonda
Jak oceniasz pierwszy sezon "Wikingowie: Walhalla"?
O co chodzi z tymi Wikingami? | To się kręci #2