Wednesday pobiła Stranger Things! Serial Tima Burtona z nowym rekordem na Netflix

i

Autor: materiały prasowe Netflix "Wednesday" pobiła "Stranger Things"! Serial Tima Burtona z nowym rekordem na Netflix

"Wednesday" pobiła "Stranger Things"! Serial Tima Burtona z nowym rekordem na Netflix

2022-11-30 14:04

"Wednesday" to nowy hit Netfliksa, któremu udało się przebić rekord ustanowiony przez ostatnią odsłonę "Stranger Things". Serial o pannie Addams cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, choć przebojem wszech czasów nie został. Ile mu zabrakło do tego tytułu?

Mamy upiornie dobre wieści dla miłośników Wednesday Addams - serial o jej solowych przygodach zapracował sobie na miano największego anglojęzycznego hitu w dziejach Netfliksa. Akademia Nevermore przyciągnęła zatem więcej gości, niż samo miasteczko Hawkins u szczytu swej popularności. 

"Wednesday" z nowym rekordem na Netfliksie

Spin-off "Rodziny Addamsów" zadebiutował na Netfiksie w środę 23 listopada i w ciągu pięciu dni wygenerował aż 341,23 mln godzin wyświetlania. Poprzedni mistrz, czyli 4. sezon "Stranger Things", osiągnął wynik "zaledwie" 286,79 mln godzin. Warto jednak zaznaczyć, że starcie dzieciaków z Hawkins z Vecną śledziliśmy od piątku, zatem serial braci Duffer miał tylko trzy dni na osiągnięcie takiego wyniku.

Tak czy inaczej, "Wednesday" dzierży teraz berło najpopularniejszego anglojęzycznego serialu Netfliksa. Największym hitem wciąż pozostaje jednak koreański "Squid Game", do którego Addamsówna się nawet nie zbliżyła (mówimy tu w końcu o aż 448 mln godzinach wyświetlania).

"Wednesday" powróci z 2. sezonem?

"Wednesday" święci triumfy, a informacji o sequelu wciąż nie ma. Wszyscy są chyba jednak pewni, że zamówienie 2. sezonu jest zaledwie formalnością. Serial znalazł się w TOP10 Netfliksa we wszystkich 93 krajach, a w 83 uplasował się na pierwszym miejscu. Potencjał jest zatem ogromny, a i pomysłów - jak mniemam - raczej nie brakuje.  

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1