Szkoła dla elity 7 powstanie. Powróci jedna z głównych gwiazd serialu

i

Autor: MATÍAS URIS/NETFLIX Szkoła dla elity 7 powstanie. Powróci jedna z głównych gwiazd serialu

Szkoła dla elity 7 powstanie. Powróci jedna z głównych gwiazd serialu

2022-10-26 13:58

"Szkoła dla elity" jeszcze nie powróciła do nas z 6. sezonem, a już wiemy, że to nie koniec naszej przygody z uczniami Las Encinas. Netflix oficjalnie zamówił 7. sezon, w którym do obsady powróci jeden z głównych bohaterów. O kogo chodzi?

"Szkoła dla elity" to jedna z najpopularniejszych teen dram Netfliksa i choć od 3. sezonu opinie o serialu pikują w dół, gigant streamingowy z uporem maniaka realizuje kolejne odsłony. Przed nami 6. sezon i jak już wiemy - nie ostatni. Kto dołączył do obsady, a kto powróci w wielkim (?) stylu?

Szkoła dla elity 7 powstanie. Powróci jedna z głównych gwiazd serialu

Szczegóły fabularne 7. sezonu "Elite" nie są oczywiście znane - wszystkiego dowiemy się dopiero, gdy światło dzienne ujrzy nadchodząca seria. Wiemy natomiast, że w Las Encinas pojawi się zastęp nowych uczniów - do obsady dołączyli Gleb Abrosimov, Mirela Balic, Fernando Líndez, Iván Mendes, Alejandro Albarracín i Nadia Al Saidi. To jednak nie wszystko, czeka nas bowiem powrót reprezentanta "starej gwardii". Jeśli jednak liczyliście na ponowne spotkanie z Lu, Gumanem, czy Carlą, to czeka was srogi zawód. W "Elite 7" wróci bowiem Omar, którego nie zobaczymy w sezonie 6.

Szkoła dla elity: czy Samuel rzeczywiście nie żyje?

Poprzedni sezon "Szkoły dla elity" zakończył się dość dramatycznie i choć fani liczyli na plot twist w stylu "zabili go uciekł", twórcy okazali się bezlitośni. Oficjalny opis 6. sezonu jasno bowiem wskazuje, że Samuel naprawdę pożegnał się z życiem. 

Po śmierci Samuela w Las Encinas rozpoczyna się nowy rok szkolny, a wraz z nim próby ukrycia katastrof z przeszłości. Jednak konflikt w szkolnych klasach ma charakter systemowy: rasizm, seksizm, przemoc domowa czy fobia wobec osób LGTBI to tylko niektóre z trudnych kwestii, jakie będą przewijać się przez korytarze tej prestiżowej instytucji w tym sezonie. Jeżeli ci, którzy stoją na czele systemu, nie podejmą odpowiednich działań, by odnieść się do rzeczonych kwestii, uczniowie będą musieli to zrobić sami.

"Szkoła dla elity 6" zawita w bibliotece Netfliksa 18 listopada 2022 roku. Samu i Omar to jednak nie jedyni bohaterowie, których przyszło nam pożegnać - w nadchodzących odcinkach zabraknie też Rebeki i Cayetany.

Sonda
Czy serial "Szkoła dla elity" powinien mieć kolejny sezon?
Jak się kręci sceny łóżkowe? 365 dni i nie tylko | To Się Kręci #7