Seriale młodzieżowe na Netflix. Najlepsze teen dramas dla nastolatków i nie tylko!

2020-07-03 13:47

Seriale dla młodzieży przedstawiające problemy nastolatków, trudności, jakie przeżywają w szkole, w domu, z rodzicami, a także ich pierwsze rozterki miłosne, cieszą się ogromną popularnością. Teen dramas uwielbiają zresztą oglądać nie tylko nastolatkowie, ale także dorośli, którzy dzięki temu ponownie mogą powrócić do szkolnych lat i przypomnieć sobie dawne czasy.

Seriale młodzieżowe na Netflix. Najlepsze teen dramas nie tylko dla nastolatków - te produkcje pokochają wszyscy fani gatunku! W poniższej liście zebraliśmy nie tylko seriale oryginalne Netflixa, ale także te, które są dostępne w ofercie platformy. W ostatnim czasie Netflix bardzo mocno stawia na ten gatunek, a nowych seriali dla młodzieży przybywa co roku przynajmniej kilka.

Seriale młodzieżowe Netflix: Sex Education

Nieśmiały Otis o seksie wie naprawdę wiele — w końcu jego mama jest terapeutką. Zbuntowana Maeve proponuje mu więc udzielanie seksporad w szkole.

Seriale młodzieżowe Netflix: To nie jest ok

Zbuntowana Syd zmaga się z problemami w szkole, rodzinnymi dramatami i nieodwzajemnionym uczuciem do najlepszej przyjaciółki, próbując zapanować nad budzącymi się mocami.

Seriale młodzieżowe Netflix: Everything Sucks!

Jest rok 1996. W miasteczku zwanym Boring zbuntowani licealiści mierzą się z problemami nastoletniego życia w czasach, gdy po internet trzeba było zadzwonić.

Seriale młodzieżowe Netflix: Szkoła dla elity

Do ekskluzywnej prywatnej szkoły w Hiszpanii trafia troje pochodzących z klasy robotniczej nastolatków. Wskutek ich tarć z bogatszymi uczniami dochodzi do morderstwa.

Seriale młodzieżowe Netflix: Jeszcze nigdy…

Po koszmarnym roku nastoletnia Amerykanka o indyjskich korzeniach chce stać się bardziej popularna — jednak przyjaciele, rodzina i uczucia wcale jej tego nie ułatwiają.

Seriale młodzieżowe Netflix: 13 powodów

Uczeń liceum, Clay Jensen, zostaje uwikłany w tragiczne tajemnice, których początkiem jest samobójcza śmierć przyjaciółki.

Seriale młodzieżowe Netflix: Riverdale

Archie i jego ekipa zmagają się z problemami z seksem, miłością, szkołą i rodziną. Nastolatkowie zostają również wplątani w mroczną tajemnicę miasteczka Riverdale.

Seriale młodzieżowe Netflix: Chilling Adventures of Sabrina

Nastoletnia Sabrina, w której żyłach płynie krew wiedźm i ludzi, próbuje łączyć życie zwykłej śmiertelniczki z rodzinną tradycją: przynależnością do Kościoła Nocy.

Seriale młodzieżowe Netflix: Plotkara

Grupie nastolatków z uprzywilejowanej manhattańskiej elity wszystko uchodzi bezkarnie. Ale ich każdy krok śledzi anonimowa blogerka.

Seriale młodzieżowe Netflix: Ania, nie Anna

Dzielna osierocona dziewczynka o bogatej wyobraźni trafia pod opiekę pewnej starej panny i jej małomównego brata. Na podstawie powieści „Ania z Zielonego Wzgórza”.