Świetny start i bolesny upadek

i

Autor: LFI/Photoshot/East News; ALLOY ENTERTAINMENT/CBS TELEVISION/OUTERBANKS/WARNER BROSS / Alb; HBO/Photoshot/East News

Świetny start i bolesny upadek. Oto 5 najgorszych finałów świetnych seriali

2022-04-11 16:48

Zdarzyło wam się kiedyś pokochać serial całym sercem tylko po to, by patrzeć później jak stacza się na waszych oczach, stając się karykaturą tego, co wcześniej sobą prezentował? Zakładam, że tak. Historia telewizji zna bowiem wiele przypadków obiecujących początków i spektakularnych porażek. Oto 5 najboleśniejszych przykładów.

Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy. Wielu z was z pewnością hołduje tej maksymie, oceniając seriale przez pryzmat ich zakończenia. Niestety wielokrotnie zdarzyło się, że dana produkcja zapowiadała się naprawdę świetnie, a następnie... wyłożyła się na twarz pozostawiając po sobie jedynie smród i niesmak. Dziś wyłoniłam dla was 5 (moim zdaniem) najgorszych zakończeń popularnych seriali. Kto zawiódł najbardziej?

ZOBACZ TAKŻE: Najbardziej kontrowersyjne seriale. Które produkcje wybitnie rozwścieczyły widzów?

Najgorsze zakończenia dobrych seriali [TOP5]

W poniższej galerii znajdziecie 5 tytułów, których nigdy nie przebojelę. Nie ja jedna zresztą, bowiem wielu widzów od lat wylewa swoje żale pod adresem twórców, którzy coś wspaniałego zmienili w nieoglądalne ścierwo (lub przynajmniej w seriale stające się cieniem samych siebie). Zaznaczam jednak, iż skupiamy się tutaj na ogólnym spadku jakości, a nie pojedynczych niesatysfakcjonujących rozwiązaniach fabularnych, więc serial "Jak poznałem waszą matkę" nie załapał się do zestawienia.

Zanim przejdziemy do rzeczy, nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała tu o "The Walking Dead". Głośny serial AMC był bowiem niegdyś godnym reprezentantem seriali grozy w klimatach postapo i jedną z najlepszych rzeczy, jakie dała nam telewizja. Po upływie kilku sezonów (i wymianie ekipy twórczej), produkcja zmieniła się jednak w (nomen omen) żywego trupa i żałosną parodię samej siebie. Niestety twórcy wciąż kontynuują nasze męki i TWD nie doczłapało się jeszcze do końca, zatem nie zasłużyło na miejsce w poniższej galerii.

Okej, wylałam pierwsze żale, teraz czas na Top of The Top największych serialowych zawodów. Ostrzegam - będziemy rozdrapywać stare rany, więc lepiej się przygotujcie.

ZOBACZ TAKŻE: Najbardziej znienawidzone postacie w historii seriali. Kto wzbudzał w nas żądzę mordu?

Sonda
Wolisz oglądać seriale, czy filmy?

Tymczasem u Alberta z ESKI świetne są nie tylko początki, ale i finisze :)

Posłuchajcie najnowszych odcinków jego kultowej WKRĘTARKI!

Listen to "Oferta" on Spreaker.