Ród smoka - Daemon

i

Autor: materiały prasowe HBO Max Ród smoka - zwiastun

Ród smoka w nowym ZWIASTUNIE. Są smoki, Starkowie i zarys intrygi. Kiedy premiera?

2022-05-05 19:48

"Ród smoka" doczekał się zwiastuna. O czym opowie prequel "Gry o tron" i kiedy odbędzie się premiera? Co zwiastuje pierwsza dłuższa zapowiedź i ile smoków zobaczymy? Wyjaśniamy wszystkie szczegóły!

"Ród smoka" (ang. House of The Dragon) to jedna z najbardziej wyczekiwanych serialowych premier tego roku. Prequel "Gry o tron" zabierze nas do czasów panowania dynastii Targaryenów, gdy przodkowie Daenerys walczyli między sobą o Żelazny Tron, a liczne smoki wzbijały się pod niebo Westeros. 

Po krótkim teaserze, nadszedł czas na zwiastun. Co prezentuje nowa zapowiedź "Rodu smoka" i o czym dokładnie opowie serial? Szczegóły poniżej.

ZOBACZ TAKŻE: "Ród smoka" - 5 powodów, dla których prequel będzie lepszy niż "Gra o tron"

Ród smoka: ZWIASTUN

Zwiastun serialu "Ród smoka" prezentuje się następująco:

Ród smoka: o czym będzie prequel Gry o tron?

Akcja "Rodu smoka" rozgrywać się będzie na 200 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron", kiedy to Targaryenowie skoczyli sobie do gardeł, wywołując wojnę, która pochłonęła tysiące istnień, doprowadziła do wyginięcia smoków, a w dłuższej perspektywie - upadku dynastii.

Głównym bohaterem pierwszego sezonu będzie król Viserys I Targaryen, który na swą następczynię wyznaczył córkę Rhaenyrę. W zwiastunie widzimy urywek sceny, w której wielcy lordowie Westeros (w tym reprezentanci dobrze znanych nam Starków i Baratheonów) poprzysięgają wierność księżniczce zwanej Radością Królestwa. Sęk jednak w tym, że żona króla - nadzwyczaj piękna i równie ambitna Alicent Hightower - miała nieco innej plany. Twierdziła bowiem, że Żelazny Tron należy się jej synowi Aegonowi. Za chłopcem przemawiało prawo, za Rhaenyrą pierworództwo. Wojna była zatem nieunikniona.

W serialu zobaczymy przodków wielu bohaterów, których losy śledziliśmy w "Grze o tron", a także aż siedemnaście smoków (w tym Dreamfyre, czyli biologiczną matkę smoków Daenerys). 

ZOBACZ TAKŻE: Nie tylko "Ród Smoka" - oto 5 innych historii ze świata "Gry o tron", które zasługują na własny serial

Ród smoka: kiedy premiera?

"Ród smoka" zawita na antenie HBO (i w bibliotece platformy HBO Max) już 21 sierpnia 2022 roku. Polska premiera (z uwagi na różnicę czasu) odbędzie się dzień później. Pierwszy sezon liczył będzie 10 odcinków, a w rolach głównych wystąpili: Paddy Considine jako król Viserys I Targaryen, Matt Smith jako książę Daemon Targaryen, Emma D'Arcy jako księżniczka Rhaenyra Targaryen, Olivia Cooke jako Alicent Hightower, Rhys Ifans jako Otto Hightower, Tom Glynn-Carney jako Aegon Targaryen oraz Steve Toussaint w roli Corlysa Velaryona.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze seriale HBO. TOP10 produkcji, które po prostu MUSICIE obejrzeć

Sonda
Ród Smoka - czekasz na prequel "Gry o tron"?