Gra o tron: 5 pomysłów na spin-offy

i

Autor: materiały prasowe HBO

Nie tylko "Ród Smoka": oto 5 innych historii ze świata "Gry o tron", które zasługują na własny serial

2022-08-21 19:22

"Ród Smoka" debiutuje na antenie HBO, a my już wiemy, że na tym ekspansja uniwersum "Gry o tron" się nie zakończy. HBO pracuje bowiem nad serią kolejnych spin-offów, jednak na próżno szukać wśród nich opowieści, które zdecydowanie zasługują na ekranizację. Oto 5 z nich.

"Gra o tron" i "Ród smoka" to zaledwie początek naszej serialowej przygody z Westeros. HBO zapowiedziało realizację serii spin-offów, które przybliżą nam losy rozmaitych postaci z uniwersum "Pieśni Lodu i Ognia". W świecie wykreowanym przez George'a R.R. Martina rozegrało się jednak wiele wydarzeń, które szczególnie zasługują na własny serial. Czy HBO zdecyduje się na ich realizację? Czas pokaże.

ZOBACZ TAKŻE: "Ród smoka" - 5 powodów, dla których prequel będzie lepszy niż "Gra o tron"

W oczekiwaniu na debiut opowieści o Tańcu Smoków, postanowiłam wyłonić 5 wątków ze świata "Gry o tron", które powinny zostać zekranizowane. Oto one.

Zagłada Valyrii

Wielkie Włości Valyriańskie to największe imperium, jakie istniało w świecie, który stworzył dla nas George R.R. Martin. Tam narodziły się smoki i powstała słynna valyriańska stal. Stamtąd pochodzili też Targaryenowie. Jednak na wiele lat przed wydarzeniami z "Gry o tron", Daenys Marzycielka doświadczyła wizji, w której ujrzała zagładę Valyrii. Nikt nie wierzył w jej słowa, cóż bowiem mogłoby zagrozić smoczym lordom? Proroctwo ziściło się jednak i tak oto największe imperium, jakie widział świat, w ciągu zaledwie kilku godzin zniknęło z powierzchni ziemi, by już nigdy się nie odrodzić.

Podbój Aegona

To właśnie Podbój Aegona Zdobywcy stanowi wyznacznik czasu w świecie "Pieśni Lodu i Ognia". Gdy Aegon Targaryen, wraz z dwiema siostrami-żonami, wylądował w niewielkiej zatoce, która wkrótce miała stać się Królewską Przystanią, zapoczątkował kampanię wojenną, która na zawsze odmieniła losy Westeros i zapoczątkowała panowanie dynastii Targaryenów. Tak ważne wydarzenie stanowczo zasługuje na porządną ekranizację, nie uważacie?

Rebelia Blackfyre'ów

Bunt Czarnego Smoka to jedna z najważniejszych wojen w historii Siedmiu Królestw. Gdy Aegon IV Niegodny, znajdując się na łożu śmierci, legitymizował wszystkie swoje bękarty, zapoczątkował wojnę, która pochłonęła wiele istnień (a także spłodziła wielu bohaterów). Serialowa Rebelia Blackfyre'ów byłaby zatem sensowną kontynuacją "Rodu Smoka". Miejmy więc nadzieję, że włodarze HBO dojdą wreszcie do podobnych wniosków.

ZOBACZ TAKŻE: "Ród smoka" - obsada. Aktorzy i bohaterowie. Kto jest kim?

Rebelia Roberta

Rebelia Roberta Baratheona to istotny punkt zwrotny w historii Westeros. Najlepszy przyjaciel Neda Starka obalił bowiem smoczą dynastię i wstąpił na tron, pozbawiając Daenerys i Viserysa należnego im dziedzictwa. Wojna Uzurpatora to również jedno z najczęściej komentowanych przez fanów wydarzeń w całym uniwersum. Nic zresztą dziwnego - ilość plot twistów, niejednoznacznych postaci oraz tragicznych w skutkach decyzji to gotowy scenariusz na emocjonujący i wciągający bez reszty seans. Ponadto mielibyśmy okazję ujrzeć młodsze wersje dobrze znanych nam postaci, takich jak Ned Stark, czy Jaimie Lannister, a także lepiej poznać rodziców Jona Snow oraz osławionego Obłąkanego Króla.

Długa Noc

Tysiące lat temu nadeszła zima, mroźna, sroga i tak długa, że żaden człowiek nie potrafił jej objąć pamięcią. Nadeszła noc długa jak jedno pokolenie. Królowie drżeli i umierali w swoich zamkach, podobnie jak trzody w zagrodach. Kobiety wolały udusić swoje dzieci niż patrzeć, jak umierają z głodu. A kiedy potem płakały, łzy zamarzały na ich policzkach.

Już sama opowieść Starej Niani może sprawić, że włos zjeży nam się na głowie. Długa Noc to bowiem materiał na pierwszorzędny, mrożący krew w żyłach horror. Któż bowiem nie chciałby ujrzeć na ekranie legendarnego najazdu Innych na krainę człowieka? HBO wpadło już na ten pomysł, jednak serial (który miał być pierwszym spin-offem "Gry o tron") odpadł w przedbiegach. Pierwszy niewypał nie oznacza jednak, że świat nie zasługuje na opowieść o umarlakach i ich walce z Azorem Ahai.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze seriale HBO. TOP10 produkcji, które po prostu MUSICIE obejrzeć

Sonda
Który spin-off "Gry o tron" marzy Ci się najbardziej?
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1