Ród smoka: ile odcinków liczy serial i kiedy premiera finału?

i

Autor: materiały prasowe HBO Max Ród smoka: ile odcinków liczy serial i kiedy premiera finału?

"Ród smoka": ile odcinków liczy serial i kiedy premiera finału?

2022-09-24 17:46

"Ród smoka" bije rekordy popularności, a widzowie zakochali się w opowieści o Targaryenach i ich zawiłych relacjach rodzinnych. Ile odcinków liczy prequel "Gry o tron" i kiedy zobaczymy finał? Wyjaśniamy.

Chyba śmiało możemy już ogłosić, że powrót do krainy Westeros okazał się wyjątkowo udany. "Ród smoka" cieszy się olbrzymią popularnością, recenzje krytyków są naprawdę przyzwoite, a widzowie chętnie dają wyraz swemu zachwytowi w social mediach. Prequel "Gry o tron" nie wymazał przykrych wspomnień o finale poprzednika, ale tchnął w uniwersum wykreowane przez George'a R. R. Martina zupełnie nowe życie. Za nami kilka pierwszych odcinków, a wielu z was z pewnością zastanawia się, jak długo potrwa nasza przygoda ze smoczym rodem Targaryenów, oraz kiedy ujrzymy finał tej historii. 

"Ród smoka": ile odcinków liczy serial i kiedy premiera finału?

Uprzejmie donoszę, że pierwszy sezon "Rodu smoka" liczy łącznie 10 odcinków, a ostatni z nich zobaczymy 24 października 2022 roku. To jednak nie koniec naszej ponownej wizyty w Siedmiu Królestwach. Zamówiono już bowiem drugi sezon, a twórcy "Rodu smoka" zapowiedzieli, że planują łącznie trzy, bądź cztery serie. Finał tej opowieści jest zatem dość odległy. 

Sonda
"Ród smoka": co sądzisz o dotychczasowych odcinkach prequela "Gry o tron"?

"Ród smoka": wymiana obsady. W które postacie wcielą się inni aktorzy?

Jak zapowiadano od dawna, w pewnym momencie czeka nas wieloletni przeskok czasowy, co poskutkuje wymianą części obsady "Rodu smoka". Pierwsza zmiana nastąpi w 6. odcinku, kiedy to miejsce Milly Alcock i Emily Carey (wcielających się kolejno w Rhaenyrę i Alicent) zajmą Emma D'Arcy i Olivia Cooke. Nowe oblicza zyskają również ser Leanor Velaryon i jego siostra Laena, których zagrają John Macmillan i Nanna Blondell. Ponadto, u schyłku pierwszego sezonu fabuła znów przeskoczy o kilka lat i poznamy wówczas nastoletnie wersje synów głównych bohaterek, w których wcielą się Tom Glynn-Carney (Aegon Targaryen), Ewan Mitchell (Aemond Targaryen), Harry Collett (Jacaerys Velaryon) i Elliot Grihault (Lucerys Velaryon). 

Jak dobrze znasz uniwersum Gry o tron i Rodu smoka? QUIZ tylko dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Co jest cechą charakterystyczną rodu Targaryenów?
Gra o tron i Ród smoka: QUIZ
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1