Ród smoka 6 odcinek ZWIASTUN: nowa obsada wkracza na scenę! Zobaczymy też Vhagar

2022-09-24 17:45 Natalia Nowecka
Ród smoka 6 odcinek ZWIASTUN: nowa obsada wkracza na scenę! Zobaczymy też Vhagar
Autor: materiały prasowe HBO Max Ród smoka 6 odcinek ZWIASTUN: nowa obsada wkracza na scenę! Zobaczymy też Vhagar

"Ród smoka" - co zobaczymy w 6. odcinku? Przed nami przeskok czasowy i zaprezentowanie nowej obsady. Które postacie otrzymają nowe twarze i jakie smoki ujrzymy za tydzień? Nadchodzą aż trzy nowe bestie! Zobaczcie zwiastun.

"Ród smoka" - zwiastun 6. odcinka. Za nami bez dwóch zdań najbardziej emocjonujący z dotychczasowych odcinków prequela "Gry o tron". Tradycji stało się zadość i królewskie wesele (choć ściślej rzecz ujmując - bal zaręczynowy) skończyło się istną jatką. Bezmyślne postępowanie księżniczki doprowadziło do krwawych konsekwencji, Daemon pozbył się pierwszej małżonki, a Alicent pokazała pazur i zyskała nowych sojuszników. Teraz czas na przeskok czasowy, tym razem wieloletni, który przyniesie ze sobą zmianę obsady. 

Ród smoka 6 odcinek ZWIASTUN: nowa obsada wkracza na scenę

W następnym odcinku przeniesiemy się o 10 lat do przodu i poznamy dzieci Alicent i Rhaenyry. W zwiastunie widzimy nastoletniego księcia Aegona (w tej roli Ty Tennant), jego młodszego brata Aemonda (Leo Ashton), a także synów księżniczki - Jacaerysa (Leo Hart), Lucerysa (Harvey Sadler) i Joffreya Velaryonów. Czeka nas również recasting, a nowa obsada prezentuje się naprawdę wyśmienicie. Rolę Rhaenyry przejmuje teraz Emma D'Arcy, zaś Alicent Hightower zyska twarz Olivii Cooke. 

To jednak nie wszystko. Poza rosnącymi animozjami i wzajemnymi oskarżeniami wśród bohaterów, ujrzymy też nowe smoki. W zwiastunie 6. odcinka zaprezentowali się: mały Vermax (smok księcia Jacaerysa), niezidentyfikowany smok w Smoczej Jamie (którym prawie na pewno jest Dreamfyre), oraz bestia, na którą wszyscy czekali - majestatyczna Vhagar, czyli najstarsza i największa smoczyca w dziejach Westeros (rozmiarami dorównywała Balerionowi). Już zwiastun pokazuje, że twórcy "Rodu smoka" stanęli na wysokości zadania i Vhagar rzeczywiście jest OGROMNA. 

Zwiastun 6. odcinka "Rodu smoka" prezentuje się następująco:

ZOBACZ TAKŻE: "Ród smoka" - kiedy premiera kolejnych odcinków? [DATY EMISJI]

"Ród smoka": czy Milly Alcock i Emily Carey powrócą jako Rhaenyra i Alicent?

Nie da się ukryć, że Milly Alcock i Emily Carey poruszyły serca widzów. Zwłaszcza pierwsza z młodych aktorek cieszy się olbrzymią popularnością, a wielu fanów "Rodu smoka" ubolewa nad nieuchronnym pożegnaniem. Nic jednak straconego - odtwórczyni roli młodej Alicent zdradziła w jednym z wywiadów, że jest szansa na powrót jej i Milly w 2. sezonie serialu, który - przypominam - już został zamówiony

"Ród smoka" 6 odcinek: o której premiera i gdzie oglądać?

6. odcinek "Rodu smoka", zadebiutuje na antenie HBO oraz w serwisie HBO Max już w poniedziałek 26 września 2022 roku, o godzinie 3:00. Wieczorną emisję prequela "Gry o tron" zaplanowano zaś na godzinę 20:10. Epizod zatytułowany został "The Princess and The Queen" (pol. "Księżniczka i Królowa"), sugerując, że główną osią fabularną będzie napięta relacja dwóch głównych bohaterek. 

Sonda
"Ród smoka": co sądzisz o dotychczasowych odcinkach prequela "Gry o tron"?

Jak dobrze znasz uniwersum Gry o tron i Rodu smoka? QUIZ tylko dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Co jest cechą charakterystyczną rodu Targaryenów?
Gra o tron i Ród smoka: QUIZ
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE