Strange Angels: polski serial science-fiction. O czym będzie i kiedy premiera?

i

Autor: AKPA; Screenshot Instagram/alicjawieniawa Strange Angels: polski serial science-fiction. O czym będzie i kiedy premiera?

Powstaje polski serial science-fiction! O czym opowie "Strange Angels" i kiedy premiera?

2022-06-21 12:15

"Strange Angels" to jedna z nowości zapowiedzianych przez CANAL+, która zawita na naszych ekranach w przyszłym roku. Serial ma być połączeniem mrocznego kryminału ze zjawiskami paranormalnymi! Co już wiemy o fabule i obsadzie?

"Strange Angels", czyli polscy twórcy eksperymentują z klimatami grozy i science-fiction. Nowy serial CANAL+ zapowiada się naprawdę ciekawie, a obsada wróży wielki sukces. Co wiemy o fabule i kiedy odbędzie się premiera? Szczegóły znajdziecie poniżej.

Strange Angels - o czym będzie serial?

"Strange Angels" zapowiadany jest jako połączenie kryminału i thrillera z elementami supernatural. Produkcja nakreśli nam losy geolożki Leny, która wraca do swojego rodzinnego Wałbrzycha, aby odnaleźć zaginioną córkę, z którą wiele lat temu straciła kontakt i która jest podejrzana o uprowadzenie kilkorga dzieci. Wałbrzych, który jest równolegle ważnym bohaterem serialu, jest tu pełnym życia, wielokulturowym przylądkiem – z romskimi, czeskimi i polskimi mieszkańcami, żyjącymi w intrygującym tyglu kulturowym. CANAL+ obiecuje niezwykły klimat i unikalne miejscówki w postaci tajemniczych, podziemnych wałbrzyskich tuneli i szybów – miejsc, które jakby zastygły w czasie i wciąż są pełne nieodkrytych historii z czasów II wojny światowej.

Strange Angels - kiedy premiera?

W rolach głównych wystąpili Karolina Kominek, Dawid Ogrodnik, Edyta Olszówka oraz Alicja Wieniawa-Narkiewicz. Za reżyserię odpowiada Mariusz Palej (twórca tegorocznej komedii "Detektyw Bruno"), zaś scenariusz wspólnymi siłami opracowali Agnieszka Szpila, Dominika Prejdova, Marcin Ciastoń (netfliksowy "Hiacynt") i Katarzyna Tybinka, która pracowała wcześniej nad "Watahą". Serial "Strange Angels" zadebiutuje w 2023 roku (dokładna data premiery nie została jeszcze ujawniona).

Jak dobrze znasz popularne polskie seriale? QUIZ

Pytanie 1 z 10
"Stulecie Winnych": z jakiej miejscowości pochodzi tytułowa rodzina?
Stulecie Winnych
Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6