Strażnicy galaktyki 2

i

Autor: screen z youtube/MarvelPolska

Dobry film na wieczór dla fanów science-fiction [TOP 10]

2017-12-20 18:29

Jesteś fanem filmów science-fiction, ale nie wiesz co obejrzeć? Sprawdź naszą listę, która zawiera zarówno klasykę gatunku jak i nowe produkcje.

Chcesz usiąść wieczorem wygodnie w fotelu i obejrzeć film science-fiction, a nie wiesz co wybrać? To nromalne, filmów z każdego gatunku jest mnóstwo i nie zawsze trafiamy na coś godnego uwagi. Na pewno w takiej sytuacji warto przejrzeć klasykę, ale nie można zapominać o nowych produkcjach,wśród których także znajdziemy porządne kino. Lista z dobrymi filmami science-fiction przed wami!

Seriale 2018 premiery. Najlepsze tytuły, które musisz zobaczyć [LISTA]

Film science-fiction: Incepcja (2010) 

Film Christophera Nolana to jedno z najważnieszych dzieł kinematografii w hitosrii kina. Produkcja otrzymała 4 Oscary oraz szereg innych prestiżowych nagród. W roli głównej niezawodny Leonardo DiCaprio.

Film science-fiction: Mechaniczna pomarańcza (1971) 

Stanley Kubrick w ekranizacji powieści Anthony’ego Burgessa o tym samym tytule. Akcja filmu rozgrywa się w nieokreślonym czasie najprawdopodobniej w Wielkiej Brytanii - jednak miejse akcji nie jest jasno określone. To historia młodego mężczyzny, Alexa DeLarge, przestępcy i gwałciciela który przewodzi grupce chuliganów.

Film science-fiction: Łowca androidów (1982) 

Film w reżyserii Ridleya Scotta oparty na powieści "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?" Philipa K. Dicka. To futurystyczna wizja Los Angeles w roku 2019. Replikanci, czyli genetycznie wytworzone istoty wyglądający tak samo jak ludzie wykorzystywani są do zadań specjalnych w pozaziemskich koloniach. Na drodze replikantów staje Rick  Deckard z elitarnej jednostki policji.

Film science-fiction: Strażnicy Galaktyki vol. 2 (2017) 

Peter Quill, Gamora, Groot, Drax Niszczyciel, Rocket i reszta paczki galaktycznych przyjaciół powracają, aby spenetrować odległe zakątki kosmosu w celu rozwikłania zagadki pochodzenia jednego z jej członków, Petera Quilla aka Star Lord. Niegdysiejsi wrogowie staną się sprzymierzeńcami, pojawią się nowe niebezpieczeństwa, a w nieustannie powiększającym się filmowym uniwersum Marvela zagoszczą nowe postacie z kart komiksu.

Film science-fiction: Interstellar (2014) 

Historia grupy badaczy, którzy dzięki nowo odkrytemu tunelowi czasoprzestrzennemu pokonują granice do tej pory przekraczające ludzkie możliwości podróżowania w innym wymiarze. Film oparty jest na teorii naukowej opracowanej przez fizyka z Caltech Kipa Thorne'a.(opis Warner Bros Polska)

Film science-fiction: Twardowsky (2015)

Pan Twardowski, a raczej Pan Twardowsky, siedzi sam jak palec w stacji kosmicznej na księżycu. Takie są konsekwencje jego paktu z diabłem. Nudzi się potwornie, ze swym losem pogodzony nie jest wcale. Gdy zjawia się diabeł w postaci pięknej kobiety, Twardowsky prosi o trochę czasu aby móc wrócić jeszcze na ziemię. Orientując się, że niewiele wytarguje, ucieka diabłu, choć wie, że nie na długo. W końcu przyjdzie czas zapłacić umówioną cenę.
Polecamy od razu drugą część Twardowsky 2.0! (opis Allegro)

Film science-fiction: 12 małp (1995) 

W 2035 roku planetę Ziemia opanował śmiertelny wirus, który doprowadził do zagłady ludzkości. Nieliczni, którzy przeżyli mają tylko jedno marzenie - wrócić do normalnego życia. Więzień James Cole idzie na układ i w zamian za skrócenie wyroku, zostaje wysłany w przeszłość, aby zebrać niezbędne informacji, które pomogą zapobiec epidemii. Jednak sprawy komplikują się już na początku jego podróży...W rolach głównych Bruce Willis, Brad Pitt i Madeleine
Stowe.

Film science-fiction: Metropolis (1927) 

Obraz z 1927 roku wyreżyserowany przez Fritza Langa - czołowego twórcy niemieckiego ekspresjonizmu w filmie okresu międzywojennego. Absolutna klasyka gatunku.

Film science-fiction: Gwiezdne wojny 

Tego filmu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Każdy fan gatunku science-fiction i nie tylko powinien obejrzec choć raz w życiu wszystkie części sagi Star Wars.

Film science-fiction: Matrix (1999) 

Ten nowatorski film zmienił cały świat kina. Haker komputerowy Neo prowadzi podwójne życie. Seria zaskakujących zdarzeń doprowadza go do spotkania z tajemniczym Morfeuszem Neo dowiaduje się od rebeliantów, że świat, w którym żyje, jest tylko obrazem przesyłanym do jego mózgu przez roboty.