Patryk Vega zapowiada swoją autobiografię - jest tytuł, plakat i data premiery

i

Autor: AKPA Patryk Vega zapowiada swoją autobiografię - jest tytuł, plakat i data premiery

Patryk Vega zapowiada swoją autobiografię. "Niewidzialna wojna" będzie tak kontrowersyjna, jak sam reżyser?

2022-07-08 11:21

Patryk Vega opowie nam... o sobie samym. Kontrowersyjny polski reżyser zapowiedział, że zanim rozpocznie międzynarodową karierę, uraczy nas swoją autobiografią, która właśnie doczekała się plakatu, daty premiery i dość... intrygującego tytułu. Kto zagra Patryka Vegę w fabularyzowanej historii jego persony?

Patryk Vega to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych reżyserów, jakich widziało polskie kino. Twórca niesławnych hitów pokroju "Botoksu" i "Kobiet mafii" ogłosił ostatnio, że mimo ogromnego sukcesu komercyjnego czuje, że nie cieszy się w naszym kraju należytym szacunkiem, w związku z czym zamierza "wypłynąć na szerokie wody" i spróbować swoich sił za granicą. Jako swój międzynarodowy debiut planuje... gangsterską opowieść o Władimirze Putinie. Zanim to jednak nastąpi, Patryk Vega uraczy nas ostatnim polskim filmem o... Patryku Vedze rzecz jasna. Jego "Niewidzialna wojna" doczekała się właśnie daty premiery i pierwszego plakatu.

Patryk Vega zapowiada swoją autobiografię - jest tytuł, plakat i data premiery

"Niewidzialna wojna" opowie nam o karierze Patryka Vegi, który tworzył jedne z najbardziej dochodowych filmów w dziejach polskiego kina, mimo, iż większość z nich była dosłownie miażdżona przez krytyków i widzów. Co dokładnie przygotował dla nas Patryk Vega? W oficjalnym opisie dystrybutora "Niewidzialnej wojny" czytamy: 40 milionów sprzedanych biletów i współpraca z największymi tuzami branży. Wśród nich – aktorskie legendy, głośne debiuty, narodziny przyszłych gwiazd oraz zaskakujące występy zagranicznych gości. Do tego filmy, które zmieniły polskie kino sensacyjne i społecznie zaangażowane obrazy, które konsekwentnie przesuwały granice rekordów box office. Za wszystkim tym stał on – Patryk Vega – reżyser, scenarzysta, osobowość medialna. Twórca niepokorny, kontrowersyjny, rezonujący – nigdy obojętny. Kim był, zanim chwycił za kamerę i dał się poznać widzom? Co ukształtowało go jako człowieka i filmowca? Skąd wzięły się pomysły, które jego ręka zamieniła w blockbustery pokroju: "Pitbull", "Botoks" czy "Kobiety mafii"? I co do tego wszystkiego ma wpis do Księgi Rekordów Guinnessa? Odpowiedzi na każde z pytań przynosi najnowszy film fabularny reżysera – "Niewidzialna wojna".

Niewidzialna wojna - kiedy premiera nowego filmu Patryka Vegi?

Zgodnie z zapowiedzią, "Niewidzialna wojna" zawita na ekranach kin 30 września 2022 roku. Kto wcieli się w rolę Patryka Vegi? Tego jeszcze nie wiemy, jednak mamy swoje typy (w końcu do grona ulubieńców niesławnego reżysera należą Antek Królikowski i Piotr Stramowski). Czy nasze przypuszczenia okażą się prawdą? Przekonamy się już wkrótce.

Niewidzialna wojna - plakat autobiografii Patryka Vegi

i

Autor: materiały prasowe Kino Świat Niewidzialna wojna - plakat autobiografii Patryka Vegi
Sonda
Co sądzisz o filmach Patryka Vegi?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3