Nie tylko Biała księżniczka: oto 5 najlepszych seriali o monarchii, które z pewnością was zachwycą

2022-09-19 14:59 Natalia Nowecka
Które seriale o królach i królowych warto obejrzeć?
Autor: EAST NEWS/ALBUM

"Biała księżniczka" święci triumfy na Netfliksie, a ja z tej okazji postanowiłam wyłonić dla was 5 seriali o podobnej tematyce, które zasługują na szczególną uwagę. W końcu losy monarchów to gotowy materiał na scenariusz!

"Biała księżniczka" to serial kostiumowy przybliżający nam losy Elżbiety York, która została wydana za króla Henryka VII Tudora, by zakończyć słynną Wojnę Dwóch Róż. Produkcja zawitała niedawno na polskim Netfliksie, gdzie cieszy się olbrzymią popularnością. Z tej właśnie okazji wpadłam na pomysł, by zaproponować wam 5 innych seriali oscylujących wokół tematyki monarchów, które koniecznie powinniście obejrzeć, jeśli spodobała wam się "Biała księżniczka".

ZOBACZ TAKŻE: Świetne seriale, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście, a POWINNIŚCIE

Nie tylko Biała księżniczka: oto 5 najlepszych seriali o monarchii

Przygotowując dla was niniejsze zestawienie, postanowiłam pominąć oczywistości w postaci "Białej królowej" i "Hiszpańskiej księżniczki", które należą do tego samego serialowego uniwersum, co "Biała księżniczka". Uświadczycie tu 5 produkcji bardziej lub mniej powiązanych tematycznie z przedmiotowym serialem. Łączy je jednak naprawdę wysoki poziom, wciągająca fabuła oraz intrygujący (i królewscy rzecz jasna) bohaterowie. Listę 5 najlepszych seriali o monarchii znajdziecie w poniższej galerii.

ZOBACZ TAKŻE: Najbardziej znienawidzone postacie w historii seriali. Kto wzbudzał w nas żądzę mordu?

Sonda
Lubisz seriale o monarchii?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE