Hard Cell

i

Autor: materiały prasowe Netflix

Netflix stworzył najgorszy serial w dziejach? "Hard Cell" nie otrzymał ANI JEDNEJ pozytywnej opinii

2022-04-20 17:23

"Hard Cell" to najgorszy serial, jaki widziała telewizja? Krytycy nie zostawili suchej nitki na nowej produkcji Netfliksa, wystawiając mu wyłącznie negatywne opinie. Skąd ta krytyka?

Netflix to gigant streamingowy, który rokrocznie wypuszcza na rynek masę nowych seriali. Jedne z nich są bardziej udane, inne nieco mniej. Tym razem wygląda jednak na to, że serwis uraczył nas... najgorszym serialem w dziejach. Oceny "Hard Cell" (pol. "W celi") mówią same za siebie.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze seriale Netfliksa. Top10 produkcji, które powinniście obejrzeć

"Hard Cell" Netfliksa najgorszym serialem świata?

Mockument z komiczką Catherine Tate w roli głównej zadebiutował na Netfliksie 12 kwietnia 2022 roku. Od tamtej chwili nie otrzymał ani jednej pozytywnej recenzji od krytyków, osiągając niechlubny wynik 0% świeżości na Rotten Tomatoes. 

W opinii krytyków serial jest nieśmieszny (a w założeniu ma być komedią), niezręczny i zwyczajnie źle zrealizowany, a postacie są po prostu papierowe. 

Hard Cell

i

Autor: Screenshot rottentomatoes.com/tv/hard_cell/s01

Co ciekawe, zwykli widzowie byli całkowicie odmiennego zdania. Ich oceny wskazują na aż 86% świeżości, co klasyfikuje "Hard Cell" jako bardzo dobry serial. Skąd ten rozstrzał w notach? Nie od dziś wiadomo przecież, że postronni odbiorcy opiniują filmy i seriale w sposób bardziej subiektywny i nacechowany emocjonalnie, podczas gdy profesjonalni krytycy poddają ocenie całe spektrum i ich finalna ocena jest wypadkową wielu różnych czynników.

ZOBACZ TAKŻE: Ile jest wszystkich filmów i seriali na Netfliksie? Nie uwierzycie! Liczba robi wrażenie

"Hard Cell": o czym jest serial?

"Hard Cell" to komediowy niby-dokument, którego akcja rozgrywa się w fikcyjnym zakładzie karnym dla kobiet Woldsley. Jego scenarzystką i twórczynią jest Catherine Tate, która gra kilka różnych ról, począwszy od naczelniczki Laury Willis, gorliwej wyznawczyni teorii, że kreatywność prowadzi do resocjalizacji, aż po odsiadującą wyrok dożywocia, psychopatyczną Dużą Viv.

Fabuła serialu obejmuje okres sześciu tygodni, w trakcie których osadzone przygotowują się do występu w musicalu reżyserowanym przez Cheryl Fergison - dawną gwiazdę serialu "Eastenders". W trakcie kolejnych prób ekscentryczna ekipa kobiet odnajduje w sobie wewnętrzną siłę, nabiera pewności siebie i zacieśnia więzi przyjaźni.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze seriale komediowe. Te produkcje bawią do łez

Sonda
Planujesz obejrzeć ten serial?
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1