Najlepsze filmy katastroficzne w dziejach. Ekranowe kataklizmy z najwyższej półki

2022-04-15 14:10 Natalia Nowecka
Ekranowe kataklizmy z najwyższej półki
Autor: materiały prasowe

"Dzień zagłady", "Twister", a może "Pojutrze"? Które filmy katastroficzne należą do kategorii top of the top? Wyłoniliśmy dla was 5 najmocniejszych pozycji.

Koniec świata to wdzięczny temat na film. Wszyscy bowiem lubujemy się w oglądaniu gigantycznych fal tsunami niszczących wszystko na swojej drodze, asteroid uderzających w naszą planetę, czy chociażby huraganów i tornad z latającymi krowami i samochodami. Kataklizmy mają bowiem w sobie coś... oczyszczającego i ekscytującego. Nic zatem dziwnego, że wielu filmowców wzięło na warsztat globalną zagładę, tudzież bardziej lokalne kataklizmy. Którym jednak wyszło to najlepiej?

ZOBACZ TAKŻE: Titanic wcale nie zatonął?! Pojawiła się szokująca teoria spiskowa

Najlepsze filmy katastroficzne w dziejach [TOP5]

Z okazji 110 rocznicy zatonięcia Titanica, oraz zbliżającej się premiery pierwszego polskiego filmu katastroficznego, postanowiłam wyłonić dla was 5 absolutnie najlepszych przedstawicieli ekranowych kataklizmów. Wybór nie był prosty, bowiem popkultura uraczyła nas już wieloma zapierającymi dech w piersiach produkcjami katastroficznymi przez wielkie K. Wyniki mojego przeglądu znajdziecie w poniższej galerii.

ZOBACZ TAKŻE: Najbardziej traumatyzujące filmy w dziejach kina. Po ich obejrzeniu już nigdy nie będziesz tym samym człowiekiem

Sonda
Lubisz filmy katastroficzne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE