Gwiazdor "Rodu smoka" odrzucił wcześniej rolę w "Grze o tron". Powód jest kuriozalny

2022-08-13 16:47 Natalia Nowecka
Ród smoka: Paddy Considine odrzucił rolę w Grze o tron
Autor: materiały prasowe HBO Max "Ród smoka": Paddy Considine odrzucił rolę w "Grze o tron"

Paddy Considine już wkrótce znany będzie światu jako odtwórca kluczowej roli w "Rodzie smoka", czyli prequelu słynnej "Gry o tron". Aktor wyznał jednak, że otrzymał kiedyś propozycję zagrania w oryginalnej produkcji HBO, jednak odmówił nie przeczytawszy nawet scenariusza. Powodem były... smoki.

Paddy Considine kojarzony jest z występów w takich serialach, jak "Outsider" i "Peaky Blinders". Już wkrótce zaś zaprezentuje nam swoją interpretację króla Viserysa I Targaryena - jednego z głównych bohaterów "Rodu smoka". Co ciekawe, aktor miał przed laty okazję zagrania w "Grze o tron", ale nie chciał wówczas grać w serialu o smokach. 

"Ród smoka": Paddy Considine odrzucił rolę w "Grze o tron"

W rozmowie z brytyjską gazetą The Times Paddy Considine opowiedział o swoim niedoszłym angażu do "Gry o tron". Nie zdradził, w jaką rolę miał się wcielić, ale wiemy, że nie przeczytał nawet scenariusza. Gdy jego agent wyjaśnił mu, że jest to serial o smokach (co jest karygodnym uproszczeniem), ten zwyczajnie odpuścił. Tylko po to, by po latach zagrać w prequelu, którego główną osią fabularną jest... zgadliście, walka smoków.

Powiedział: "to serial o smokach", a ja odrzekłem krótkim "dziękuję". Nie przeczytałem nawet scenariusza - wyznał Paddy Considine.

Po latach aktor zrozumiał jednak swój błąd, dostrzegając, jakim popkulturowym fenomenem stała się "Gra o tron". Gdy zatem otrzymał propozycję wystąpienia w "Rodzie smoka", nie wahał się nawet sekundy.

ZOBACZ TAKŻE: "Ród smoka" będzie bardziej jak "The Crown", niż "Gra o tron". Ile skoków czasowych nas czeka?

"Ród smoka": kim jest Viserys I Targaryen, którego zagra Paddy Considine?

W pierwszym sezonie "Rodu smoka" głównym bohaterem będzie właśnie Viserys, który zostaje wybrany na króla Siedmiu Królestw. Owszem, wybrany. Poprzedni władca - Jaehaerys I Targaryen, którego zobaczymy w odcinku pilotażowym - zmagał się bowiem z poważnym problemem związanym z sukcesją. By nie doprowadzić do konfliktu, zwołał Wielką Radę w Harrenhal, podczas której lordowie Westeros wybrali dziedzica Żelaznego Tronu. Jednak zgodnie z powiedzeniem co się odwlecze, to nie uciecze, konflikt nadszedł lata później, kiedy to sam Viserys stanął przed trudnym wyborem swojego następcy. To właśnie ten konflikt, nazwany poetycko Tańcem Smoków, ujrzymy w "Rodzie smoka", którego akcja rozgrywa się na ok. 200 lat przed wydarzeniami ukazanymi w "Grze o tron". Co ciekawe, Paddy Considine przyznał, iż kreując postać Viserysa, inspirował się swoją matką.

Viserys oparty jest na osobie mojej matki. Przez długi czas była najsilniejszą kobietą, jaką znałem. Dopóki się nie zaniedbała. Pod koniec życia cierpiała na cukrzycę i choć ją ubóstwiałem, choroba stała się jej strefą komfortu. Oglądanie jej upadku było tragicznym doświadczeniem i przelałem to - oraz jej miłość i życzliwość - w Viserysa - przyznał aktor. 

Wiemy również, że serialowa interpretacja króla Viserysa ma różnić się nieco od tej, którą czytelnicy znają z kart książek. Sam George R. R. Martin przyznał, że Paddy Considine i twórcy "Rodu smoka" nadali mu tragicznego majestatu, jakiego w jego twórczości nigdy nie uzyskał

"Ród smoka": kiedy premiera?

"Ród smoka" zawita na antenie HBO i w bibliotece HBO Max już 22 sierpnia 2022 roku. Pierwszy sezon liczył będzie 10 odcinków, a w rolach głównych wystąpili między innymi Paddy Considine jako król Viserys I Targaryen, Matt Smith jako książę Daemon Targaryen, Emma D'Arcy jako księżniczka Rhaenyra Targaryen, Olivia Cooke jako Alicent Hightower, Rhys Ifans jako Otto Hightower, Tom Glynn-Carney jako Aegon II Targaryen oraz Steve Toussaint w roli Corlysa Velaryona.

Sonda
Ród Smoka - czekasz na prequel "Gry o tron"?

Jak dobrze znasz uniwersum Gry o tron i Rodu smoka? QUIZ tylko dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Co jest cechą charakterystyczną rodu Targaryenów?
Gra o tron i Ród smoka: QUIZ
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE