Najważniejsze seriale XXI wieku. TOP5 produkcji, które zmieniły oblicze telewizji

2022-07-30 15:35 Natalia Nowecka
TOP5 produkcji, które zmieniły oblicze telewizji
Autor: materiały prasowe AMC; HBO; ABC

W ostatnich latach dokonała się istna rewolucja na rynku serialowym. Produkcje w odcinkach, które niegdyś traktowane były jako dzieła "drugiej kategorii", przebiły się do mainstreamu niejednokrotnie wyprzedzając kinowe superhity pod względem popularności. Które seriale zmieniły oblicze telewizji?

Choć obecnie dość trudno to sobie wyobrazić, przed laty seriale nie cieszyły się ani większą popularnością, ani uznaniem (z pewnymi wyjątkami rzecz jasna). Produkcje w odcinkach uchodziły za ubogich krewnych filmów i stanowiły pewną niszę, którą interesowali się zaledwie nieliczni. Większość seriali (poza pozycjami kultowymi) przechodziło bez echa, lub ginęło w annałach popkultury.

XXI wiek wszystko zmienił. Wraz z nadejściem kilku tytułów, które oczarowały widzów i zmieniły reguły gry, seriale przeszły na pierwszy plan. Pomogły tu też wszelkiej maści platformy streamingowe, które ułatwiły dostęp do tego typu treści, oferując seriale na wyciągnięcie ręki.

ZOBACZ TAKŻE: Najbardziej kontrowersyjne seriale. Które produkcje wybitnie rozwścieczyły widzów?

Najważniejsze seriale XXI wieku. TOP5 produkcji, które zmieniły oblicze telewizji

Zanim jednak na scenę wkroczył Netflix, światło dzienne ujrzały produkcje, którym zawdzięczamy to, jak wygląda dziś telewizja. Gdyby nie one, seriale nie powstawałyby masowo, a możliwości twórców byłyby bardziej ograniczone.

Dziś wyłoniłam dla was 5 najważniejszych seriali XXI wieku, które zredefiniowały nasz pogląd na tego typu produkcje i na zawsze zmieniły rynek. Znajdziecie je w poniższej galerii.

ZOBACZ TAKŻE: Świetne seriale, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście, a POWINNIŚCIE

Sonda
Wolisz oglądać seriale, czy filmy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE