Ród smoka: Steve Touissant był atakowany na tle rasowym

i

Autor: materiały prasowe HBO Max Ród smoka: Steve Touissant był atakowany na tle rasowym

Gwiazdor "Rodu smoka" padł ofiarą rasizmu. Co ma do powiedzenia hejterom?

2022-08-09 21:31

Steve Touissant zagra jedną z głównych ról w nadchodzącym "Rodzie smoka", czyli prequelu słynnej "Gry o tron". Jego angaż wzbudził wiele kontrowersji, zwłaszcza wśród fanów książek. Sytuacja przybrała tak dramatyczny obrót, że aktor stał się ofiarą ataków na tle rasowym. Teraz opowiedział o swoim podejściu do hejterów.

Premiera "Rodu smoka" zbliża się coraz większymi krokami, a aktorzy zaangażowani w projekt udzielają kolejnych wywiadów. Steve Touissant, którego już wkrótce poznamy jako dumnego i ambitnego lorda Corlysa Velaryona, opowiedział o dość... mieszanym odbiorze jego angażu. Fani książek George'a R. R. Martina nie byli bowiem zadowoleni z faktu, iż czarnoskóry aktor został zatrudniony do roli Węża Morskiego, który w książkowym pierwowzorze był białoskóry. Nie pomogły nawet wyjaśnienia twórców "Rodu smoka", a na Touissanta wylała się fala hejtu. 

Ród smoka: Steve Touissant był atakowany na tle rasowym

Odtwórca roli Colrysa wyjaśnił, że początkowo nie zdawał sobie sprawy z "powagi sytuacji". Nie czytał bowiem książek i nie miał pojęcia, jak opisano w nich postać, o której rolę się starał. Dotarło to do niego dopiero w momencie, gdy internauci zaczęli go atakować i porównywać jego zdjęcia z fanartami. 

Nie wiedziałem, że ten wybór obsadowy to taka duża sprawa, dopóki nie zaczęto obrażać mnie na tle rasowym w mediach społecznościowych. Tak, coś takiego miało miejsce. Pomyślałem, że najwyraźniej to istotna sprawa dla wielu ludzi, ale nie mogę sobie pozwolić na przejmowanie się tym. Uwielbiałem "Grę o tron", ale zachodziłem w głowę, gdzie podziali się w tym świecie wszyscy inni. Martin stworzył różnorodny świat, jeśli spojrzymy poza Westeros, a nowy serial bardziej to odzwierciedla - wyznał Steve Touissant w jednym z wywiadów.

Aktor podkreślił jednak, że nie pytał twórców "Rodu smoka" o powody ich decyzji dotyczącej zaangażowania go do rzeczonej roli. Wyszedł bowiem z założenia, że skoro go wybrali, to musiał zasłużyć na ten angaż, a hejterami nie zamierza się przejmować.

Nigdy nie marnowałem czasu na wypytywanie Ryana i Miguela, dlaczego mnie obsadzili. Nie obchodzi mnie to. Cieszyłem się po prostu z angażu. Doszedłem do wniosku, że dostałem tę rolę, ponieważ na nią zasłużyłem. A to, że ktoś ma z tym problem? Ktoś zawsze będzie miał problem. Jestem ponad to. 

Ród smoka: kiedy premiera?

"Ród smoka" zawita na antenie HBO i w bibliotece HBO Max już 22 sierpnia 2022 roku. Pierwszy sezon liczył będzie 10 odcinków, a w rolach głównych wystąpili między innymi Paddy Considine jako król Viserys I Targaryen, Matt Smith jako książę Daemon Targaryen, Emma D'Arcy jako księżniczka Rhaenyra Targaryen, Olivia Cooke jako Alicent Hightower, Rhys Ifans jako Otto Hightower, Tom Glynn-Carney jako Aegon II Targaryen oraz Steve Toussaint w roli Corlysa Velaryona.

Sonda
Ród Smoka - czekasz na prequel "Gry o tron"?

Jak dobrze znasz uniwersum Gry o tron i Rodu smoka? QUIZ tylko dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Co jest cechą charakterystyczną rodu Targaryenów?
Gra o tron i Ród smoka: QUIZ
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1