Christian Bale powróci jako Batman? Aktor skomentował pogłoski

2022-06-28 14:51 Natalia Nowecka
Christian Bale powróci jako Batman?
Autor: Warner Bros/Collection Christophel/East News Christian Bale powróci jako Batman?

Dla wielu fanów Batmana to właśnie Christian Bale na zawsze pozostanie jego najlepszym ekranowym wcieleniem. Czy jest szansa, że aktor powróci do swojej ikonicznej roli w bliżej nieokreślonej przyszłości? Mamy odpowiedź!

Christian Bale promuje obecnie swój najnowszy film - "Thor: Miłość i grom", gdzie wciela się w złoczyńcę znanego jako Gorr, Rzeźnik Bogów. Choć nagrodzony Oscarem aktor stał się oficjalnie częścią Kinowego Uniwersum Marvela, dla wielu wciąż pozostanie Batmanem. Czy fani Nietoperza w wykonaniu Bale'a mogą liczyć na jego wielki powrót? Aktor jest na tak!

Christian Bale powróci jako Batman?

Przygoda Christiana Bale'a z kinem superbohaterskim rozpoczęła się przed kilkunastoma laty, kiedy to połączył siły z Christopherem Nolanem i stał się jednym z najbardziej uznanych odtwórców roli Mrocznego Rycerza. Trylogia filmów o Batmanie weszła do panteonu najlepszych filmów superhero w dziejach, zyskując uznanie zarówno widzów, jak i krytyków. Czy jest zatem szansa, że Bale powróci, by raz jeszcze ocalić Gotham? Aktor przyznał, że byłby na to gotów, jednak pod warunkiem, że propozycja wyszłaby wprost od Christophera Nolana.

Mieliśmy z Chrisem Nolanem umowę. Powiedzieliśmy sobie: "Poprzestańmy na trzech filmach, jeśli będziemy mieli na tyle szczęścia, aby je zrobić. A potem się rozejdźmy i nie przedłużajmy tego". Myślę, że to byłoby coś, gdyby Chris Nolan stwierdził ktoregoś dnia: "Wiesz co, mam jeszcze jedną historię do opowiedzenia". I jeśli chciałby ją opowiedzieć wraz ze mną, to bym się na to zgodził - przyznał Christian Bale.

Pozostaje jednak pytanie, czy świat potrzebuje jeszcze jednego (starego-nowego) Batmana? W końcu nie tak dawno świat ujrzała interpretacja Roberta Pattinsona, który w tej roli sprawdził się wyśmienicie, a Warner Bros. planuje kontynuować jego losy w Gotham. Nie zmienia to jednak faktu, iż motyw multiwersum ma na dobre zagościć w DCEU, a do roli Nietoperza już wkrótce powróci Michael Keaton. Ewentualny powrót Bale'a nie byłby zatem niczym szokującym.

Sonda
Kto był najlepszym Batmanem?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE