Sacha Baron Cohen / Oscary

i

Autor: AFP/EAST NEWS

Oscary 2022 - największe skandale w historii gali. Tego nie da się zapomnieć

2022-02-21 16:42

Oscary 2022 zbliżają się wielkimi krokami! Na przestrzeni lat byliśmy świadkami wielu emocji, zaskakujących nominacji, mniej lub bardziej śmiesznych wpadek oraz skandali. Niektóre z nich zapisały się na stałe w kartach oscarowej historii. Kto wywołał największą burzę podczas prestiżowej imprezy? Przekonajcie się!

Oscary 2022 już za pasem! Jedna z największych i najbardziej wyczekiwanych imprez tego roku zbliża się wielkimi krokami. Już w niedzielę 27 marca wszystkie oczy będą zwrócone w stronę Dolby Theatre, gdzie odbędzie się rozdanie najbardziej prestiżowych statuetek w branży filmowej. Do Los Angeles zawitają twórcy z całego świata oraz wielkie gwiazdy Hollywood, które w zjawiskowych kreacjach przejdą się po legendarnym czerwonym dywanie. Podczas każdej edycji jesteśmy świadkami mniej lub bardziej zabawnych wpadek. Czy w tym roku będzie tak samo? Tego dowiemy się niedługo, a dzisiaj przypomnijmy sobie te najgłośniejsze, które nie spotkały się z przychylną reakcją zgromadzonych gości i wszyscy o nich pamiętają nawet dzisiaj.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Oscary 2022: Gdzie obejrzeć WSZYSTKIE nominowane filmy? Podpowiadamy!

Sacha Baron Cohen i rozsypane prochy

W 2012 roku popularny aktor pojawił się na gali rozdania nagród z prochami dyktatora Kima Dzong Ila. Przynajmniej sam tak twierdził. Jednak Sacha Baron Cohen nie byłby sobą, gdyby na tym się skończyło. Zdecydował się wysypać całą zawartość urny na czerwony dywan, zabrudzając przy tym kreacje wielkich gwiazd, które obok przechodziły.

Sonda
Oscary 2022: Czy polski film "Sukienka" ma szansę na statuetkę?

La La Land i wielka pomyłka

Trudno sobie wyobrazić, co czuli twórcy „La La Land”, kiedy w najważniejszej kategorii (Najlepszy film) ogłoszono ich zwycięzcami Oscara, a po chwili okazało się, że to tylko fatalna pomyłka… Wszyscy zdążyli już wejść na scenę ze łzami w oczach, ciesząc się ze zdobytej statuetki. Ostatecznie okazało się, że wygrał film „Moonlight”, a gospodarze gali pomylili koperty. Całe to zajście miało miejsce w 2017 roku.

TikTok TRENING. TRENDY NA 2022 | ESKA XD - Fit vlog #39

Golas na scenie

Cofając się w czasie do 1974 roku, będziemy świadkami bardzo ciekawej sytuacji, która wydarzyła się podczas 46. ceremonii wręczenia Oscarów. To właśnie wtedy, podczas zapowiadania Elizabeth Taylor, na scenę wbiegł całkowicie goły mężczyzna. Wszyscy goście byli w szoku. Jak się później okazało, był to początkujący komik Robert Opel. Mówi się, że na scenę wszedł udając dziennikarza.

Przekleństwo, które słyszał cały świat

Oscarowa gala trzyma w napięciu i wzbudza ogromne emocje nie tylko u widzów, ale również samych twórców, producentów i aktorów. Każdy ma swój sposób na rozładowanie emocji, a większość gwiazd nawet sprytnie to ukrywa. No chyba, że jesteś Mellisą Leo, która postanowiła wyrzucić z siebie wszystko podczas odbierania nagrody za drugoplanową rolę ‚Fighter”. Aktorka przeklnęła na wizji, mówiąc - „Kiedy Kate Winslet dwa lata temu odbierała Oscara, wyglądało to ku***sko łatwo”.