Nie tylko Joker! Oto 5 największych wrogów Batmana. Z kim mierzył się przez lata słynny nietoperz?

2022-03-11 14:02 Leon Pietrzak
Batman
Autor: materiał prasowy

Batman mierzył sie z wieloma przestępcami, ale tylko nieliczni zaszli mu za skórę. Joker to jeden z najpopularniejszych antagonistów, ale niestety nie tylko on próbował powstrzymać naszego Nietoperza. Wybraliśmy 5 najgroźniejszych i największych przeciwników, którzy rządzili w przestępczych podziemiach Gotham.

Batman to jeden z najbardziej charakterystycznych i najpopularniejszych superbohaterów wszech czasów. Można powiedzieć, że to prawdziwa gwiazda w świecie popkultury. Pierwszy raz zadebiutował w "Detective Comics #27" w 1939 roku. Jako jeden z niewielu superbohaterów nie posiada nadprzyrodzonych mocy, za to doskonale odnajduje się w sztukach walki. Batman pilnuje porządku w ogromnie przestępczym mieście Gotham. W swojej karierze miał naprawdę sporo przeciwników i trudno nawet wszystkich zliczyć. Wielu z nich było przeciętnych, chociaż zdarzali się tacy, z którymi miał problem. Do listy najsłynniejszych antagonistów śmiało można zaliczyć Jokera. To jeden z największych wrogów Batmana. Jednak poza Jokerem było jeszcze kilku, na których również warto zwrócić uwagę. Oto wielka piątka najbrutalniejszych antagonistów (poza Jokerem), którzy próbowali mierzyć się z postacią Bruce'a Wayne'a.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Który Joker jest najlepszy? Wszystkie twarze wroga Batmana

ESKA XD #042 - BATMAN, EUROWIZJA, MIŁOŚĆ, SAMOCHODY

Pingwin

Pingwin to geniusz zbrodni i największy super-złoczyńca. Niski, krępy, elokwentny i zawsze elegancki. Ma szczególnie zamiłowanie do parasoli, które wykorzystuje jako swoją broń. Jego prawdziwie imię to Oswald Cobblepot. Zaraz po Jokerze, to najbardziej wpływowy gangster w przestępczym podziemiu Gotham.

Bane

Szybki, zwinny, oczytany i inteligentny. To "człowiek, który złamał nietoperza" i to dosłownie. Bane złamał Batmanowi kręgosłup. Jego tożsamość nie jest całkowicie znana. Wiemy natomiast, że wychował się w więzieniu w Ameryce Południowej, z którego później uciekł. Swoją niesamowitą siłę zawdzięcza Jadowi - czyli tajemniczemu narkotykowi "Venom". To nadczłowiek, który wielokrotnie zwiększał masę swojego ciała. Szybko stał się królem w przestępczym świecie.

Sonda
Który aktor najlepiej wcielił się w rolę Jokera?

Mr. Freeze

Mr. Freeze to właściwie Victor Fries. Szalony naukowiec, dla którego całym światem była żona Nora. Gdy zdiagnozowano u niej raka, to postanowił zatrzymać chorobę i znaleźć lek. Przeszkodziła mu w tym korporacja dla której pracował. Zatruł się chemikaliami i teraz może żyć tylko w niskich temperaturach. Bardzo mściwy i nieobliczalny. Jeden z trudniejszych przeciwników dla Batmana.

Riddler

Riddler to legendarny człowiek-zagadka. Niezwykle inteligentny pasjonat łamigłówek, do których zmuszał naszego Nietoperza. Jego przeciwnicy wiele czasu musieli poświęcić zagadkom, które często nie prowadziły do rozwiązania sprawy. Zabierał przeciwnikom to co ważne i zamieniał w morderczą grę. Znaki zapytania na kostiumie to jego znak rozpoznawczy.

Carmine Falcone

Falcone to jeden z potężniejszych gangsterów, który trzymał w garści nie tylko policjantów, ale również polityków. To on rządził w mieście, dopóki nie pojawił się Batman. Komisarz Loeb obiecał Falcone'owi dorwać słynnego nietoperza, jednak ten, nie zamierzał czekać i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE