Google Pixel

i

Autor: Canva / Google

Technologia

Pixel 9 uratuje wam życie w sytuacjach kryzysowych. Google planuje rewolucje

2024-04-15 10:37

Jeśli jesteście sympatykami telefonów Google, to w tym roku firma wprowadzi w swoich najnowszych modelach smartfonów, serii Pixel 9 coś, o czym nigdy byście nie pomyśleli. Mowa tutaj o specjalnym modemie, który pomoże wam w sytuacjach kryzysowych.

Pixel 9 z kluczową funkcją dla naszego bezpieczeństwa

Jak czytamy w serwisie Android Authority, Google planuje wprowadzić do Pixela 9 modem Samsung 5400, który doda obsługę naziemnych sieci 5G (NTN). Oznacza to, że telefon będzie mógł komunikować się z satelitami, umożliwiając wysyłanie wiadomości alarmowych z odległych lokalizacjach i martwych strefach komórkowych. Ta funkcja umożliwia powiadamianie kontaktów alarmowych i wysyłanie wiadomości do służb ratunkowych, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Czytaj też: Pixel 8 jako pierwszy z ogromną rewolucją! Posiadacze telefonów Google pobierają aktualizację

Usługa będzie początkowo świadczona przez T-Mobile w ramach usługi Starlink „bezpośrednio do komórki” SpaceX, z początkową obsługą SMS-ów, ale nie rozmów. SpaceX otrzymało niedawno zgodę FCC na rozszerzenie testów komórkowych Starlink w USA. Teraz przygotowuje się do przetestowania tej funkcji na całym świecie.

SMS-y alarmowe w Pixelu 9 mają reagować na bardzo konkretne komunikaty, umożliwiając służbom ratunkowym usprawnienie rozmowy i szybkie udzielenie potrzebnej pomocy.

Czytaj też: Pixel 8: Posiadasz telefon Google? Ten problem będzie cię męczył do końca 2024 r.

Co zamiast AirPods

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?