Google Pixel 8

i

Autor: Google

Technologia

Pixel 8 ulepsza cenioną funkcję! Google rozpoczyna współpracę z innymi twórcami telefonów Android

2024-04-09 14:11

Znajdź moje urządzenie, czyli popularna aplikacja w telefonach Google Pixel, która od niedawna dostępna jest we wszystkich najnowszych modelach, już niedługo doczeka się szerszej ekspansji. Podczas gdy firma wyjaśnia jej dokładne działanie, my dowiadujemy się, że funkcja pojawi się w przyszłości także na innych urządzeniach.

Google chce dopracować Find My Device

Jak czytamy na stronie Android Authority, Google potwierdza pojawienie się cenionej funkcji, Find My Device na innych urządzeniach z systemem Android. W gwoli wyjaśnienia seria Pixel 8 wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt, który zasila układ Bluetooth w urządzeniach, nawet gdy nie mają już baterii lub są wyłączone i pozwala tym samym namierzyć nasz telefon. Z artykułu wynika, że Google zachęca teraz innych producentów Androida do rozpoczęcia korzystania z ich funkcji, aby w przyszłości stała się ona jeszcze potężniejsza.

Czytaj też: Pixel 8 z poważnym problemem! Google zapowiada rozwiązanie pod koniec 2024 r.

Współpracujemy z innymi SOC i producentami OEM nad tym, jak zapewnić możliwość wyszukiwania urządzeń z wyczerpaną baterią” – powiedział w publikacji przedstawiciel Google.

Oznacza to, że flagowe telefony, które będą wyposażone w sprzęt nowej generacji, będą mogły obsługiwać tę funkcję nawet po wyłączeniu zasilania. Jest to z pewnością pomocne dla tych, którzy chcą mieć pewność, że zawsze mają sposób na zlokalizowanie swojego urządzenia.

Firma zapewnia również, że wszystkie informacje użytkowników będą bezpiecznie przechowywane i nie będzie możliwości sprawdzenia tożsamość osoby za pośrednictwem sieci. Co więcej, jest to całkowicie dobrowolne, a jeśli zechcesz zrezygnować z programu, możesz to zrobić bez żadnych problemów.

Co zamiast ipada?

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?