Google Pixel 8

i

Autor: Google

Technologia

Pixel 8 jako pierwszy z ogromną rewolucją! Posiadacze telefonów Google pobierają aktualizację

2024-04-12 10:17

Właśnie oficjalnie udostępniono pierwszą publiczną wersję beta nowego systemu Android 15. Co ważniejsze, posiadacze telefonów z serii Pixel od Google mogą pobierać i sprawdzać zmiany w interfejsie użytkownika i aktualizacjach zabezpieczeń.

Spis treści

  1. Android 15 na telefonach Pixel!
  2. Jakie zmiany w Android 15?
  3. Jak pobrać wersję beta Androida 15?

Android 15 na telefonach Pixel!

Oficjalnie Google udostępniło pierwszą wersję beta Androida 15 i warto zaznaczyć, że wszystkie rzekome funkcje, takie jak widżety ekranu blokady czy przestrzeń prywatna, nie będą tutaj jeszcze dostępne. Aktualna wersja skupia się wyłącznie na nadchodzących zmianach w interfejsie i aktualizacjach zabezpieczeń.

Czytaj też: Pixel 9 uratuje wam życie w sytuacjach kryzysowych. Google planuje rewolucje

Jakie zmiany w Android 15?

Od teraz aplikacje w systemie operacyjnym będą domyślnie wyświetlane „od krawędzi do krawędzi”. Funkcja ta umożliwia aplikacjom pokrycie całego ekranu zamiast pozostawiania miejsca na górze lub na dole ekranu. W Androidzie 15 wprowadzono także kompleksowe szyfrowanie aplikacji kontaktów, aby pomóc użytkownikom „bezpiecznie zarządzać danymi kontaktowymi innych osób i je weryfikować”.

Czytaj też: Galaxy S24 komputerem stacjonarnym? Żaden problem dzięki Android 15

Archiwizacja aplikacji to jedyna funkcja, która według plotek pojawi się w wersji beta. Według firmy pozwoli ci ona odinstalować pliki aplikacji z pamięci podręcznej, jednocześnie pozwalając zachować ważne dane użytkownika.

Czytaj też: Pixel 8: Posiadasz telefon Google? Ten problem będzie cię męczył do końca 2024 r.

Jak pobrać wersję beta Androida 15?

  • Wpierw sprawdź, czy posiadasz odpowiedni model Pixela:
    • 5a, 6, 6 Pro, 6a, 7, 7 Pro, 7a, 8, 8 Pro oraz Pixel Tablet i Pixel Fold. Starsze modele Pixela nie mogą otrzymać aktualizacji.
  • Wejdź na Google Android Beta, korzystając z konta aktualnie zalogowanego na kwalifikującym się telefonie lub tablecie Pixel. Przewiń w dół do sekcji „Twoje kwalifikujące się urządzenia” u dołu strony. Wybierz swój model, a następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie, aby uzyskać aktualizację.
  • Sprawdź dostępność nowych aktualizacji i pobierz plik
Co zamiast Airpods i JBL w 2024? Lista najlepszych tanich słuchawek dousznych

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?