Protest taksówkarzy

i

Autor: Jakub Walasek/REPORTER Protest taksówkarzy

Protest taksówkarzy - utrudnienia w Warszawie 28.11.2018

2018-11-28 11:14

Taksówkarze po raz kolejny strajkują. W środę 28 listopada, od godziny 12, stolicę czekają utrudnienia.

Taksówkarze cały czas walczą z przewoźnikami bez licencji. Nie od dziś wiadomo, że zabierają oni klientów kierowcom z uprawnieniami. Jako że poprzednie protesty nic nie zmieniły - 28.11.2018 odbędzie się kolejny. O godzinie 12 taksówkarze spotkają się w dwóch miejscach w stolicy. Gdzie czekają nas utrudnienia?

Czy Ukraina jest w NATO i UE? Odpowiadamy na ważne pytania

Protest taksówkarzy w Warszawie

Zbiórka taksówkarzy zaplanowana jest w dwóch miejscach - na błoniach Stadionu Narodowego oraz na parkingu przed Torwarem. Warszawskich przewoźników mają wesprzeć kierowcy z Łodzi. Łącznie stolicę ma zablokować 400 taksówkarzy. Protest nie został zgłoszony do ratusza, dlatego warszawscy urzędnicy nie są w stanie określić trasy protestu. Ciężko przewidzieć, które części Warszawy są narażone na utrudnienia. Wiadomo jedynie, że dwie kolumny kierowców mają spotkać się w centrum, aby w większym stopniu niż poprzedni protest, zablokować stolicę.

NASA sonda InSight - co ma badać na Marsie?

Taksówkarze zablokują Warszawę

Przewoźnicy chcą zmusić władzę do szybszej pracy nad nowelizacją ustawy o transporcie drogowym. Ma ona jednakowo egzekwować przepisy od wszystkich przewoźników. Aktualnie nielegalni taksówkarze, nie mają obowiązku wykonywania badań psychotechnicznych, nie muszą też posiadać kas fiskalnych - nie ponoszą więc kosztów z tym związanych. Dodatkowo tacy przewoźnicy nie biorą odpowiedzialności za pasażera, a więc nowelizacja ma także zapewniać większe bezpieczeństwo klientom przewoźników.