Protest taksówkarzy

i

Autor: Jakub Walasek/REPORTER Protest taksówkarzy

Protest taksówkarzy - utrudnienia w Warszawie 28.11.2018

2018-11-28 11:14

Taksówkarze po raz kolejny strajkują. W środę 28 listopada, od godziny 12, stolicę czekają utrudnienia.

Taksówkarze cały czas walczą z przewoźnikami bez licencji. Nie od dziś wiadomo, że zabierają oni klientów kierowcom z uprawnieniami. Jako że poprzednie protesty nic nie zmieniły - 28.11.2018 odbędzie się kolejny. O godzinie 12 taksówkarze spotkają się w dwóch miejscach w stolicy. Gdzie czekają nas utrudnienia?

Czy Ukraina jest w NATO i UE? Odpowiadamy na ważne pytania

Protest taksówkarzy w Warszawie

Zbiórka taksówkarzy zaplanowana jest w dwóch miejscach - na błoniach Stadionu Narodowego oraz na parkingu przed Torwarem. Warszawskich przewoźników mają wesprzeć kierowcy z Łodzi. Łącznie stolicę ma zablokować 400 taksówkarzy. Protest nie został zgłoszony do ratusza, dlatego warszawscy urzędnicy nie są w stanie określić trasy protestu. Ciężko przewidzieć, które części Warszawy są narażone na utrudnienia. Wiadomo jedynie, że dwie kolumny kierowców mają spotkać się w centrum, aby w większym stopniu niż poprzedni protest, zablokować stolicę.

NASA sonda InSight - co ma badać na Marsie?

Taksówkarze zablokują Warszawę

Przewoźnicy chcą zmusić władzę do szybszej pracy nad nowelizacją ustawy o transporcie drogowym. Ma ona jednakowo egzekwować przepisy od wszystkich przewoźników. Aktualnie nielegalni taksówkarze, nie mają obowiązku wykonywania badań psychotechnicznych, nie muszą też posiadać kas fiskalnych - nie ponoszą więc kosztów z tym związanych. Dodatkowo tacy przewoźnicy nie biorą odpowiedzialności za pasażera, a więc nowelizacja ma także zapewniać większe bezpieczeństwo klientom przewoźników.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE