Eurowizja 2019 - Wielka Piątka. Kraje, które wystąpią dopiero w finale. Dlaczego nie zobaczymy ich w półfinałach?

2019-05-18 21:34
Eurowizja 2019 - Niemcy - S!sters
Autor: youtube.com

Wielka Piątka Eurowizji to kraje, których występy możemy zobaczyć dopiero w wielkim finale konkursu. Dlaczego się tak dzieje i o które państwa chodzi? Sytuację Wielkiej Piątki Eurowizji wyjaśniamy już teraz na ESKA.pl

Eurowizja 2019 zbliża się wielkimi krokami i budzi ogromne emocje wśród fanów konkursu. Za sprawą Netty, która wygrała w 2018 roku, Eurowizja odbędzie się w Izraelu. Podczas tegorocznej edycji konkursu, Polskę reprezentować będzie zespół Tulia. Dziewczyny podczas pierwszego półfinału 14 maja wykonają utwór Pali się (Fire of Love) i liczymy, że swoim występem zagwarantują sobie miejsce w sobotnim finale Eurowizji 2019. Drugi półfinał zobaczymy w czwartek, 16 maja. Z każdego półfinału do głównego koncertu awansuje po 10 państw. Jednak podczas koncertu finałowego wystąpią przedstawiciele 26 krajów. Będzie to 20 uczestników półfinałów, gospodarz (Kobi Marimi „Home”), który automatycznie kwalifikuje się do finału oraz przedstawiciele krajów Wielkiej Piątki.

Eurowizja 2019 - kraje Wielkiej Piątki

Kraje Wielkiej Piątki od lat budzą spore zainteresowanie. Wiele osób zastanawia się, kto zalicza się do tego grona i dlaczego te państwa nie muszą walczyć o awans do finału, tylko mają automatycznie zagwarantowane w nim miejsce. Wśród krajów Wielkiej Piątki są: Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania i Włochy. Uprzywilejowanie tych krajów wynika z faktu, że telewizje publiczne z każdego z tych państw wpłacają największe składki do EBU. Zastanawiacie się, jakie utwory tym razem przygotowali przedstawiciele Wielkiej Piątki i czy faktycznie ich piosenki zasługują na finał konkursu? Sprawdźcie poniżej, kto tym razem reprezentuję Wielką Piątkę Eurowizji 2019:

Najnowsze