Eurowizja 2019 Wielka Brytania: Michael Rice zaczaruje publiczność piosenką Bigger Than Us

2019-05-18 22:09
Eurowizja 2019 Wielka Brytania
Autor: screen YouTube/Eurovision Song Contest

Konkurs Piosenki Eurowizji to muzyczne wydarzenie, które organizowane jest od 1956 roku. Corocznie przyciąga przed telewizory miliony widzów, którzy chętnie oglądają rywalizację artystów na scenie. 64. edycja Eurowizji odbywa się w Izraelu, który jest gospodarzem wydarzenia, dzięki wygranej Netty w ubiegłym roku. Wśród państw, które powalczą w finale, znajduje się Wielka Brytania, która należy do Wielkiej Piątki. Jaką piosenkę zaśpiewa jej reprezentant - Michael Rice? Tego dowiecie się w poniższym artykule.

Eurowizja 2019 Wielka Brytania: Michael Rice zaczaruje publiczność piosenką Bigger Than Us. Za nami dwa półfinały 64. Konkursu piosenki Eurowizji. Widzowie oraz jury wybrało w sumie 20 państw, które powalczą o wygraną w finale. Oprócz nich, na scenie pojawią się państwa Wielkiej Piątki, które trafiają do finału odgórnie. Wśród nich jest Michael Rice, występujący w barwach Wielkiej Brytanii. Poznajcie go bliżej..

Przeczytaj także: Finał Eurowizji 2019 - kto wystąpi 18 maja w Izraelu?

Eurowizja 2019 - Wielka Brytania

W tym roku Wielką Brytanię reprezentuje Michael Rice. To bardzo utalentowany samouk, który nauczył się gry na pianinie oglądając filmy na YouTube. W ubiegłym roku wygrał show All Together Now. Zwycięstwo sprawiło, że jego kariera nabrała tempa.

Jak sam mówi, w szkole był dyskryminowany za... zbyt częste śpiewanie. To zainspirowało go, do działania w ruchach przeciwdziałających przemocy. Wraz z innymi artystami, nagrał nawet piosenkę Bruised, która ma na celu promowanie idee dzieciństwa bez przemocy.

Poniżej możecie posłuchać utworu Better Than Us, z którym Michael Rice będzie reprezentować Wielką Brytanię. 

Najnowsze