Eurowizja 2019 - GŁOSOWANIE. Jak oddać głos na naszego faworyta?

2019-05-13 15:14
Eurowizja 2019 - Islandia - Hatari
Autor: AP/Associated Press/East News

64. Konkurs Piosenki Eurowizji to wielkie muzyczne wydarzenie, które śledzić będą miliony widzów. Na scenie w Tel Awiwie zaprezentuje się łącznie 41 reprezentacji krajów zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców. Wszyscy fani Eurowizji mają już swoich faworytów. Warto wiedzieć, jakimi sposobami można oddać na nich głosy podczas półfinałów i finału.

Eurowizja 2019 - głosowanie wiąże się z jednym pytaniem: jak oddać głos na naszego faworyta? Zadają je sobie wszyscy widzowie, którzy planują oglądać występy w Izraelu. Wydarzenie organizowane jest w mieście Tel Awiw. Na wybudowanej tam scenie pojawią się muzyczne ekipy z 41 państw Europejskiej Unii Nadawczej. Wiele osób już dawno zdecydowało, kogo wesprą podczas konkursu. Warto poznać sposoby głosowania i jego zasady.

Przeczytaj też: Eurowizja 2019 - kiedy Tulia wystąpi w Izraelu? [DATA i GODZINA]

Eurowizja 2019 - zasady głosowania

Eurowizja 2019 jest podzielona na dwa półfinały i finał. Odbywają się one kolejno 14 maja, 16 maja i 18 maja. W tych etapach obowiązują różne zasady głosowania dla widzów.

W każdym półfinale głosować mogą tylko te państwa, których reprezentanci występują 14 lub 16 maja. Oznacza to, że Polacy głosować będą 14 maja. Oddać głos będziemy mogli na wszystkich reprezentantów oprócz grupy Tulia, którą nasz kraj wystawił do konkursu. Regulamin Eurowizji nie dopuszcza bowiem takiej możliwości. Na dziewczyny z Tulii zagłosować będą mogli tylko ci Polacy, którzy 14 maja będą w którymś z krajów, który startuje akurat w pierwszym półfinale.

Podczas finału 18 maja będziemy mogli już oddawać głosy na wszystkich uczestników biorących w nim udział. Głosy Polaków i obywateli innych państw będą sumowane i przeliczane na punkty. Maksymalnie można ich przyznać 12. Należy pamiętać, że głosowanie rozpocznie się po wszystkich występach.

Eurowizja 2019 - jak głosować?

Sposoby głosowania praktycznie nie różnią się od tych, które obowiązywały w poprzedniej edycji. Widzowie Eurowizji 2019 do dyspozycji będą mieli głosowanie SMS-owe oraz za pośrednictwem aplikacji. Numery SMS będą wyświetlane podczas występów poszczególnych uczestników. Apkę można zaś pobrać w App Store i Google Play.

Najnowsze