“Warszawianka” wreszcie zadebiutuje. O czym opowie nowy polski serial i kiedy premiera?

i

Autor: SkyShowtime “Warszawianka” wreszcie zadebiutuje. O czym opowie nowy polski serial i kiedy premiera?

Polskie seriale

Nadchodzi kolejny obiecujący polski serial. “Warszawianka” doczekała się daty premiery

2023-06-08 10:35

“Warszawianka” przebyła długą drogę zmierzając na nasze ekrany. Serial miał być początkowo kolejną polską produkcją HBO Max, ale David Zaslav zrezygnował jednak z inwestowania w lokalne treści i w efekcie projekt przejęło SkyShowtime. Platforma pokaże go już tego lata.

Borys Szyc, Jacek Borcuch i Jakub Żulczyk to trio, obok którego nie sposób przejść obojętnie. “Warszawianka” jest owocem ich współpracy (pierwszy gra główną rolę, drugi reżyseruje, zaś trzeci napisał scenariusz), który będziemy mieli okazję podziwiać już w czerwcu tego roku.

“Warszawianka” wreszcie zadebiutuje. O czym opowie nowy polski serial?

Serial opowiada o tragikomicznych losach czterdziestoletniego playboya, miejskiej legendy, która nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie. Franek Czułkowski aka Czuły (w tej roli Borys Szyc) to postać głęboko złożona - nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel i jednocześnie przyjaciel wszystkich.

Z głową pełną marzeń i talentem pisarskim Czuły skradł serca pokolenia X, ale nie dojrzał. Mając, a potem straciwszy wszystko, próbuje nadać sens współczesnemu światu w otoczeniu najciekawszych postaci miasta – czytamy w oficjalnym opisie serialu.

Jak już wspominałam, za scenariusz odpowiada uznany polski pisarz, Jakub Żulczyk, który “Warszawiankę” skomentował tymi oto słowami:

Są ludzie, którzy dodają koloru do naszego życia - sami jednak żyją na granicy czerni. Warszawianka to historia Franka “Czułego” - czterdziestolatka, który wciąż jest nastolatkiem. Najlepszego i najgorszego ojca na świecie. Uwikłanego w miasto bajeranta. Dobrego faceta, który wciąż podejmuje złe decyzje. Wciąż zakochanego mężczyzny, który nie ma pojęcia, jak kochać. Niewielu jest takich gości jak Czuły i wierzę, że widzowie wciągną się w tę opowieść, ponieważ wielu z nas odnajdzie w jego historii część siebie. SkyShowtime pokazało pełne zaangażowanie i wsparcie dla serialu i jest świetnym miejscem dla “Warszawianki”.

W obsadzie, u boku Szyca, znaleźli się również Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Zofia Wichłacz, Paulina Gałązka, Jan Peszek, Maja Pankiewicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Marta Ścisłowicz, Tomasz Włosok, Marcin Januszkiewicz i Milena Goździela. “Warszawianka” ukaże się dokładnie 19 czerwca.

Sonda
Lubisz polskie seriale?
Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6