Krystyna Janda: wiek, wzrost, dzieci, mąż, blog, filmy, Instagram, Twitter

2020-10-16 14:16 AW
Krystyna Janda
Autor: WBF

Krystyna Janda: wiek, wzrost, dzieci, mąż, blog, filmy, Instagram, Twitter - te frazy na temat polskiej aktorki wpisujecie w Google najczęściej. Co warto wiedzieć o Krystynie Jandzie? Jest uznawana za jedną z najwybitniejszych gwiazd polskiego kina i teatru, wielokrotnie nagradza na swoje role. Krystyna Janda ma doświadczenie nie tylko jako aktorka, ale także reżyserka, scenarzystka czy aktorka dubbingowa. Jest również dyrektorką teatrów Polonia i Och-Teatr.

Krystyna Janda: wiek, wzrost, dzieci, mąż, blog, filmy, Instagram, Twitter - te zapytania na temat aktorki ciekawią was najbardziej. Zbieramy odpowiedzi na nie w jednym newsie. Krystyna Janda nieprzerwanie gra w filmach i spektaklach od połowy lat 70., karierę rozpoczęła od razu po zakończeniu studiów. W 1975 roku została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończyła z wyróżnieniem.

Krystyna Janda: wiek

Krystyna Janda urodziła się 18 grudnia 1952 roku w Starachowicach. W 2020 skończy 68 lat.

Krystyna Janda: wzrost

Krystyna Janda zalicza się do kobiet średniego wzrostu - mierzy 167 cm.

Filmy o kobietach, które każda dziewczyna powinna obejrzeć

Krystyna Janda: mąż

W 1974 roku poślubiła aktora Andrzeja Seweryna, z którym była związana do 1975 roku. W 1981 roku wyszła za mąż za operatora filmowego Edwarda Kłosińskiego, którego żoną była do jego śmierci w 2008 roku.

Krystyna Janda: dzieci

Ze związku z Andrzejem Sewerynem ma córkę Marię, która także jest aktorką. Z Edwardem Kłosińskim doczekali się natomiast dwóch synów - Adama i Jędrzeja.

Krystyna Janda: blog

Krystyna Janda ma swoją stronę internetową, na której prowadzi dziennik, gdzie dzieli się informacjami z bieżących wydarzeń w swoim życiu.

Krystyna Janda: filmy

Dorobek artystyczny aktorki jest naprawdę gigantyczny. Pierwszą rolą filmową Jandy był film Człowiek z marmuru Andrzeja Wajdy z 1976 roku. Zagrała ona łącznie w ponad 50 filmach. Od roku 2000 jednak jej kariera filmowa zdecydowanie zwolniła, a Janda skupiła się przede wszystkim na teatrze. W 1982 roku aktorka otrzymała Złotą Palmę dla najlepszej aktorki na Festiwalu w Cannes za film Przesłuchanie.

Krystyna Janda: Instagram, Twitter

Aktorka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Jej Instagram to tojajanda, a Twitter @FundacjaKJ.

Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE