Twórcy Rodu smoka zapowiadają, że będzie to coś więcej, niż prequel Gry o tron. Są nowe zdjęcia!

i

Autor: materiały prasowe HBO Max Twórcy "Rodu smoka" zapowiadają, że będzie to coś więcej, niż prequel "Gry o tron". Są nowe zdjęcia!

Twórcy "Rodu smoka" zapowiadają, że będzie to coś więcej, niż prequel "Gry o tron". Są nowe ujęcia z serialu!

2022-07-20 0:16

"Ród smoka" zbliża się coraz większymi krokami. Premiera już za miesiąc, a tymczasem HBO podkręca atmosferę oczekiwania publikując kolejne materiały promocyjne. Tym razem mieliśmy szansę usłyszeć, co twórcy chcieli osiągnąć realizując prequel "Gry o tron". Są też nowe zdjęcia.

"Ród smoka" to pierwszy spin-off osławionej "Gry o tron", który doszedł do skutku. Prequel zabierze nas do wydarzeń, które rozegrały się na 200 lat przed startem oryginalnego serialu i opowie historię wojny domowej, która w konsekwencji doprowadziła do wyginięcia smoków. Za powstanie serialu odpowiadają Ryan Condal oraz Miguel Sapochnik - człowiek, który dał nam między innymi Bitwę Bękartów, czyli jeden z najlepszych odcinków w dziejach "Gry o tron", a nad realizację czuwał sam George R. R. Martin. Teraz twórcy opowiedzieli o pracy nad produkcją, obiecując przy tym, że "Ród smoka" to coś więcej, niż tylko prequel sławnego poprzednika.  

"Ród smoka" - twórcy o pracy nad produkcją

Miguel Sapochnik miał już okazję pracować nad produkcją opartą na twórczości Martina - wyreżyserował w końcu takie odcinki, jak "Hardhome", czy "Bitwa bękartów". Przyznał, że zaangażowanie w taki projekt to dla niego coś wyjątkowego, w końcu "Gra o tron" zmieniła oblicze telewizji. Ryan Condal debiutuje zaś jako... wielki fan książek George'a, a - jak obwieścił - realizacja "Rodu smoka" to praca jego marzeń. Obaj twórcy zgodnie jednak przyznali, że czuli presję i ciężar odpowiedzialności spoczywający na ich barkach. Ich celem było wierne oddanie książkowego pierwowzoru, oferując jednocześnie zupełnie nową perspektywę. Zapowiedzieli też, że historia, którą przyjdzie nam poznać w "Rodzie smoka" jest na tyle interesująca i ważna dla całości uniwersum, że jest czymś znacznie więcej, niż tylko prequelem "Gry o tron".

Ten prequel to nie jest sztuka dla sztuki. Mieliśmy powód, by opowiedzieć tę historię - zapewnił Ryan Condal.

Czy "Ród smoka" udźwignie ciężar oczekiwań fanów i dorówna sławnemu poprzednikowi? George R. R. Martin jest dobrej myśli. Stwierdził, że z takimi twórcami u sterów, serial jest w naprawdę dobrych rękach. 

"Ród smoka" - nowe zdjęcia z prequela "Gry o tron"

Materiał udostępniony przez HBO pozwolił nam rzucić okiem na kilka nowych ujęć, zarówno z samego serialu, jak i planu zdjęciowego. Wreszcie pokazano nam, jak w roli Aegona II Targaryena prezentuje się Tom Glynn-Carney, oraz potwierdzono, że w "Rodzie smoka" ujrzymy zupełnie nową czaszkę Baleriona Czarnego Strachu - największego i najsłynniejszego smoka rodu Targaryenów (który niestety skonał na kilka lat przed wydarzeniami ukazanymi w serialu). Magazyn The Hollywood Reporter uraczył nas także nowymi zdjęciami promocyjnymi, na których widzimy między innymi króla Viserysa I Targaryena, księżniczkę Rhaenyrę oraz Daemona zasiadającego na Żelaznym Tronie. 

"Ród smoka" - kiedy premiera?

"Ród smoka" zawita na antenie HBO i w bibliotece HBO Max już 22 sierpnia 2022 roku. Pierwszy sezon liczył będzie 10 odcinków, a w rolach głównych wystąpili między innymi Paddy Considine jako król Viserys I Targaryen, Matt Smith jako książę Daemon Targaryen, Emma D'Arcy jako księżniczka Rhaenyra Targaryen, Olivia Cooke jako Alicent Hightower, Rhys Ifans jako Otto Hightower, Tom Glynn-Carney jako Aegon Targaryen oraz Steve Toussaint w roli Corlysa Velaryona.

Sonda
Ród Smoka - czekasz na prequel "Gry o tron"?