Sequel, prequel, remake i spin-off - co to jest? Wyjaśniamy filmowe pojęcia w 1. odcinku To Się Kręci!

2022-02-21 11:41 Leon Pietrzak
To Się Kręci - odcinek 1
Autor: Leon Pietrzak/ESKA

Sequel, prequel, czy spin-off? O co chodzi z tymi wszystkimi angielskimi pojęciami, które często widzimy przy popularnych filmach i serialach? Czy ekranizacja i adaptacja oznaczają to samo? Zobaczcie pierwszy odcinek To Się Kręci, w którym poznacie najpopularniejsze filmowe terminy w 10 minut!

To Się Kręci - odcinek 1. Zapewne kojarzycie takie terminy jak prequel, sequel, czy spin-off. Tylko co tak naprawdę oznaczą te wszystkie pojęcia filmowe? Niektórzy nie potrafią ich rozróżnić, a jeszcze inni nie wiedzą kompletnie, o co w tym wszystkim chodzi. Mówi się również, że Harry Potter to ekranizacja - ale czy na pewno? To w takim razie czym jest adaptacja? Przecież nie może oznaczać tego samego! W pierwszym odcinku To Się Kręci spieszymy z pomocą i wyjaśniamy najpopularniejsze filmowe terminy, które powinien znać każdy fan dobrego kina. Od teraz wszystko stanie się jasne!

TO SIĘ KRĘCI - nowy program o filmach, serialach i nie tylko. Oglądaj wszystkie odcinki w jednym miejscu!

PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE