Serialowe premiery na maj 2023 - najciekawsze powroty i nowości. Co obejrzeć w tym miesiącu?

i

Autor: HBO Max; Netflix; Apple TV+; Hulu Serialowe premiery na maj 2023 - najciekawsze powroty i nowości. Co obejrzeć w tym miesiącu?

Premiery seriali

Serialowe premiery na maj 2023 - najciekawsze powroty i nowości. Co obejrzeć w tym miesiącu?

2023-04-28 13:53

Jakie seriale zadebiutują na popularnych platformach pokroju Netfliksa, HBO Max i Disney+ w tym miesiącu? Które nowości szczególnie warto obejrzeć? Sporządziliśmy dla was listę najciekawszych serialowych premier na maj 2023 roku.

Maj 2023 roku przyniesie nam kilka ciekawych serialowych debiutów. Na scenę wejdzie “Królowa Charlotta”, czyli prequel “Bridgertonów” o tytułowej monarchini i jej drodze do władzy (i wielkiej miłości). Już na początku miesiąca poznamy też “Hydraulików z Białego Domu” w serialu o kulisach afery Watergate, z iście gwiazdorską obsadą. Co więcej, powróci do nas Katarzyna Wielka, a Arnold Schwarzenegger spróbuje przetrwać w zwariowanej komedii akcji Netfliksa.

Czekają nas też kolejne odcinki głośnych produkcji pokroju “Miłość i śmierć” oraz “Sukcesji”, a także wreszcie dowiemy się, co właściwie stało się z Alicją Stec w “#BringBackAlice”. Krótko mówiąc – będzie co oglądać, a listę najciekawszych serialowych premier maja 2023 prezentujemy poniżej.

“Hydraulicy z Białego Domu” – 2 maja w HBO Max

Akcja “Hydraulików z Białego Domu” rozpoczyna się w 1971 roku, kiedy Biały Dom zatrudnia Hunta i Liddy’ego, którzy wcześniej pracowali dla CIA i FBI, aby zbadali sprawę tajemniczego wycieku papierów z Pentagonu. Po wzlotach i upadkach w karierze, przedziwna para trafia do Komitetu Reelekcyjnego Prezydenta, który snuje niesamowite plany tajnych operacji, takich jak choćby podłożenie podsłuchów w siedzibie sztabu wyborczego Partii Demokratycznej w kompleksie Watergate. Dowodząc, że czasem rzeczywistość może być bardziej osobliwa od fikcji, “Hydraulicy z Białego Domu” rzucają światło na nieco mniej znane wydarzenia, które doprowadziły do jednej z największych afer politycznych w historii USA.

“Światełko” – 2 maja w Disney+

Oparty na prawdziwej historii serial “Światełko” opowiada o Miep Gies, młodej i beztroskiej sekretarce, która podczas II wojny światowej ukrywała rodzinę Ottona Franka. Przez niemal dwa lata Miep wraz z mężem Janem chroniła rodzinę Franków i innych, jednocześnie pracując, dbając o swoje małżeństwo i biorąc na siebie więcej odpowiedzialności niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić. Podczas gdy miliony znają dziennik Anne Frank i historię życia jej rodziny w tajnej oficynie, “Światełko” to mniej znana opowieść o tym, jak zwykła sekretarka wykazała się niezwykłą odwagą w jednym z najczarniejszych momentów w historii.

“Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów” – 4 maja na Netfliksie

Wydarzenia z serialu rozgrywają się na wiele lat przed tym, co zobaczyliśmy w “Bridgertonach”. Fabuła oscylować będzie wokół życia królowej Charlotty i jej drogi do władzy oraz jej małżeństwa z królem Jerzym, które zapoczątkowało piękną historię miłosną i zmiany społeczne. Zobaczymy przy tym, jak powstawał towarzyski światek regencji, w którym brylują bohaterowie oryginalnej serii.

“Silos” – 5 maja w Apple TV+

W zniszczonej i toksycznej przyszłości żyje społeczność zamieszkująca ogromny podziemny silos sięgający kilkaset pięter pod ziemię. Mężczyźni i kobiety żyją tam w społeczeństwie pełnym obostrzeń sądząc, że mają one ich chronić.

“Wielka” – 13 maja w HBO Max

Katarzyna Wielka powraca. W nadchodzących odcinkach nie zabraknie oczywiście rubasznego humoru oraz piętrzących się problemów osobistych i politycznych. Katarzyna stanie się sławna również poza granicami Rosji, zaś Piotr spróbuje zaakceptować fakt, iż odtąd jest wyłącznie dodatkiem do własnej żony i poświęci się ojcostwu, polowaniu, oraz odkrywaniu nowości kulinarnych. Sytuacja szybko zacznie go jednak przytłaczać, gdy nasilą się wizje niezadowolonego ojca. Ponadto, główni bohaterowie zdecydują się na odpowiedzialny krok i rozpoczną terapię małżeńską.

“Fubar” – 25 maja na Netfliksie

“Fubar” zapowiadany jest komediowy serial akcji, opowiadający o uniwersalnych relacjach rodzinnych na tle międzynarodowych rozgrywek szpiegowskich. Schwarzenegger wciela się tu w rolę agenta CIA przymierzającego się do emerytury, który pewnego dnia odkrywa, że córka potajemnie poszła w jego ślady. To wystawia na próbę ich relację opartą, jak się okazało, na kłamstwie. Wszystko zmienia się jednak, gdy okoliczności zmuszają ich do współpracy.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1