„Sukcesja” - czy 4. sezon to ostateczne pożegnanie z rodziną Royów? Twórca skomentował pomysł na powstanie spin-offów

i

Autor: HBO Max „Sukcesja” - czy 4. sezon to ostateczne pożegnanie z rodziną Royów? Twórca skomentował pomysł na powstanie spin-offów

Seriale HBO

To już definitywny koniec „Sukcesji”? Twórca skomentował pomysł na powstanie spin-offów

2023-03-23 23:11

„Sukcesja” to jeden z najbardziej cenionych seriali w portfolio HBO, który już wkrótce powróci z 4. i jednocześnie finałowym sezonem. Czy jednak musi to oznaczać koniec naszej przygody z familią Royów?

Gdy przed kilkoma tygodniami ogłoszono rychły koniec „Sukcesji”, w mediach społecznościowych zawrzało. Jedni podziwiali twórców za odważną decyzję zakończenia opowieści w tzw. prime timie, inni zaś rozpaczali nad wizją pożegnania tak zacnego dzieła. Żyjemy jednak w czasach wszelkiej maści sequeli, prequeli i spin-offów, zatem szybko zrodziło się przekonanie, a raczej nadzieja, na ekspansję uniwersum „Sukcesji”. Co na to twórca serialu? Nie mam dobrych wieści.

To już koniec „Sukcesji”. Twórca nie przewiduje realizacji spin-offów, a już na pewno nie w najbliższym czasie

Jesse Armstrong zapytany o ewentualny spin-off odpowiedział dosadnie – żadna z postaci nie nadaje się na solową produkcję. Nie wyklucza jednak możliwości powrotu do tematu za kilka lat.

Chętnie napisałbym spin-offy dla nich wszystkich, nie sądzę jednak, by którakolwiek z tych postaci była odpowiednia do pojawienia się w prawdziwym spin-offie telewizyjnym – przyznał bez ogródek showrunner „Sukcesji”.

To stanowisko podziela szef HBO, Casey Bloys. W jednym z wywiadów porównał „Sukcesję” do „Gry o tron”, podnosząc argument, że uniwersum wykreowane przez George’a R. R. Martina jest na tyle rozległe i zróżnicowane, że stanowi świetny fundament pod dalszą ekranową ekspansję. Z „Sukcesją” jest dokładnie odwrotnie.

Kiedy zaczęliśmy rozmawiać o realizaji prequela „Gry o Tron”, co było nowością w HBO, to niektórzy myśleli: „to szaleństwo, co wy robicie?”. To powiedziawszy, myślę, że jest coś w świecie, który stworzył George, co pasowało do koncepcji tworzenia [spin-offów – przyp. red.]. Jest tam kawał historii, wiele różnych rodów, wojen i bitew. Nie wydaje mi się, żeby w „Sukcesji” było coś, za czym można podążyć […]. Nie wydaje mi się to czymś naturalnym. Ale jeśli [Jesse Armstrong] powiedziałby, że chce coś takiego zrobić, to poszedłbym za nim w ogień.

Zatem reasumując – żaden z panów nie wyklucza całkowicie takiego pomysłu, Casey Bloys użył nawet stwierdzenia nigdy nie mów nigdy, ale ogólnie nie są dobrej myśli i nie widzą w tym potencjału.

„Sukcesja” – co zobaczymy w 4. sezonie? Premiera już za kilka dni

W liczącym dziesięć odcinków czwartym sezonie „Sukcesji” sprzedaż koncernu medialnego Waystar Royco technologicznemu wizjonerowi Lukasowi Matssonowi jest coraz bliżej. Perspektywa tej wstrząsającej transakcji wywołuje w rodzinie falę olbrzymiego niepokoju i tworzy podziały między Royami, którzy próbują przewidzieć, jak będzie wyglądało ich życie, gdy transakcja zostanie sfinalizowana. Gdy członkowie familii zastanawiają się nad przyszłością, w której ich kulturowe i polityczne znaczenie będzie poważnie ograniczone, wywiązuje się walka o władzę.

Serial powróci z czwartym sezonem już w poniedziałek 27 marca 2023 roku, w rolach głównych ponownie ujrzymy Briana Coxa, Jeremy’ego Stronga, Sarah Snook, Kierana Culkina, Alana Rucka, Matthew Macfadyena, Nicholasa Brauna, Petera Friedmana, oraz Alexandra Skarsgårda.

Jak dobrze znasz seriale HBO? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 7
"Gra o tron": który z tych bohaterów nigdy nie był Królem Północy?
Gra o tron
OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE