Bridgertonowie sezon 3: fabuła ujawniona. O czym będą nowe odcinki?

i

Autor: LIAM DANIEL/NETFLIX Bridgertonowie sezon 3: fabuła ujawniona. O czym będą nowe odcinki?

Penelope rusza na podbój salonów: opis 3. sezonu „Bridgertonów” zwiastuje trudny czas dla Colina

2023-02-04 13:28

O czym opowie 3. sezon „Bridgertonów”? To pytanie krążyło po sieci od dawna. Jedni upierali się, że twórcy zachowają książkową chronolgię, inni zaś twierdzili, że wyrzucą ją do śmieci, bo nadszedł wreszcie czas na Penelope i Colina. Teraz już wiemy, kto miał rację i co zobaczymy w nadchodzących odcinkach.

Dotąd serialowi „Bridgertonowie” wiernie trzymali się książkowej chronologii, ale te czasy już minęły. „Po bożemu” czekałaby nas teraz adaptacja trzeciego tomu z serii Julii Quinn – „Propozycji dżentelmena”, gdzie Benedict Bridgerton przeżywa historię rodem z „Kopciuszka”, zakochując się w dziewczynie z nieprawego łoża. Zamiast tego twórcy przeskoczyli o jedną część i tak oto w 3. sezonie ujrzymy miłosne perypetie Penelope i Colina, który szybko się bidula pogubi w tym, czego właściwie chce od życia. A raczej kogo.

„Bridgertonowie” – jak Colin zdobędzie serce Penelope?

Tak, dobrze przeczytaliście. Penelope skończyła już z uganianiem się za Colinem, który ani jej szczególnie nie dostrzegał, ani tym bardziej nie doceniał (a przynajmniej jako kobiety). Po tym, jak ukochany potraktował ją w poprzedniej serii, panna Featherington postanowi porzucić młodzieńcze marzenia o wielkiej miłości i znaleźć sobie wreszcie męża, najlepiej takiego, który zapewni jej odpowiednią dozę swobody, by mogła kontynuować swoje podwójne życie. Na drodze ku szczęściu stanie jednak jej brak pewności siebie, co stanowczo utrudni brylowanie w towarzystwie i poszukiwanie małżonka.

W tak zwanym międzyczasie do miasta wróci Colin, którego liczne podróże uczyniły jeszcze bardziej pewnym siebie. Chłopakowi nie spodoba się jednak oziębłość, z jaką przyjmie go dawna przyjaciółka. Z czasem młodzi wypracują układ – Bridgerton pomoże Penelope w pracy nad pewnością siebie i znalezieniu drugiej połówki. Sęk w tym, że Colin okaże się naprawdę dobrym nauczycielem i jego lekcje zaczną przynosić skutki. Wówczas zda sobie sprawę, że darzy Penelope uczuciem znacznie głębszym, niż przypuszczał. Czy zdoła odzyskać serce ukochanej, zanim będzie za późno?

Jednocześnie Eloise, której relacja z Penelope legła w gruzach, odnajdzie przyjaźń w zupełnie nieoczekiwanym miejscu, zaś podwójne życie panny Featherington zacznie trząść się w posadach.

„Bridgertonowie” – kiedy premiera 3. sezonu i kto dołączył do obsady?

Przewidywana data premiery 3. sezonu „Bridgertonów” nie jest obecnie znana. W rolach głównych zobaczymy Nicolę Coughlan (Penelope) i Luke’a Newtona (Colin), a na ekranie towarzyszyć im będą między innymi Luke Thompson (Benedict), Jonathan Bailey (Anthony), Simone Ashley (Kate) i Claudia Jessie (Eloise). Niestety w nadchodzącej serii zabraknie odtwórczyni roli Daphne.

Zobaczymy natomiast kilka nowych twarzy, szeregi obsady zasilili bowiem Daniel Francis jako Marcus Anderson, Sam Philips jako Lord Debling, oraz James Phoon w roli Harry’ego Dankwortha. Spekuluje się, że wszyscy trzej panowie będą pretendentami do ręki Penelope, ale pewności nie mamy.

„Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów” – kiedy premiera prequela?

Oprócz opisu fabuły 3. sezonu „Bridgertonów” otrzymaliśmy też przybliżoną datę premiery prequela o Królowej Charlotte – do debiutu dojdzie wiosną 2023 roku, ale pozostałe szczegóły trzymane są w tajemnicy.

Wydarzenia z serialu rozegrają się – rzecz jasna – na wiele lat przed tym, co zobaczyliśmy w „Bridgertonach”. Fabuła oscylować będzie wokół życia królowej Charlotty i jej drogi do władzy oraz jej małżeństwa z królem Jerzym, które zapoczątkowało piękną historię miłosną i zmiany społeczne. Zobaczymy przy tym, jak powstawał towarzyski światek regencji, w którym brylują bohaterowie oryginalnej serii.

PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE