Ród smoka: poznaliśmy tytuły odcinków 1. sezonu! Co nam mówią o fabule?

2022-07-11 16:30 Natalia Nowecka
Ród smoka: tytuły odcinków 1. sezonu! Co nam mówią o fabule?
Autor: materiały prasowe HBO Max Ród smoka: tytuły odcinków 1. sezonu! Co nam mówią o fabule?

"Ród smoka" zadebiutuje już za kilka tygodni, a tymczasem w sieci pojawiły się informacje na temat tytułów odcinków. Co zobaczymy w pierwszym sezonie prequela "Gry o tron" i w którym roku rozpocznie się akcja?

"Ród smoka" zbliża się coraz większymi krokami. Jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali tego roku, a przy okazji prequel słynnej "Gry o tron", przeniesie nas do najmroczniejszego okresu czasów dynastii Targaryenów, kiedy to członkowie rodziny królewskiej i ich smoki skoczyli sobie do gardeł, wywołując wojnę, która pochłonęła dziesiątki tysięcy istnień. Premiera serialu już za kilka tygodni, a tymczasem w sieci opublikowano tytuły odcinków. Co mówią nam o fabule?

Ród smoka: tytuły odcinków. Co się wydarzy w 1. sezonie?

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że choć tytuły pochodzą z dość sprawdzonego źródła, nie jest nim HBO. W rezultacie nie mamy 100% pewności, iż są prawdziwe. Niemniej jednak warto się im przyjrzeć. Brzmią następująco:

  • "Ród smoka" odcinek 1: "Heirs of the Dragon"
  • "Ród smoka" odcinek 2: "The Rogue Prince"
  • "Ród smoka" odcinek 3: "Second of His Name"
  • "Ród smoka" odcinek 4: "King of The Narrow Sea"
  • "Ród smoka" odcinek 5: "We Light the Way"
  • "Ród smoka" odcinek 6: "Princess and the Queen"
  • "Ród smoka" odcinek 7: "Driftmark"
  • "Ród smoka" odcinek 8: "Lord of the Tides"
  • "Ród smoka" odcinek 9: "The Green Council"
  • "Ród smoka" odcinek 10: "The Black Queen"

Ponadto, autor książek George R. R. Martin ujawnił ostatnio, że pierwszy odcinek "Rodu smoka" rozpocznie się od Wielkiej Rady Króla Jaehaerysa z 101 roku od Podboju Aegona Zdobywcy, kiedy to lordowie Westeros zdecydowali o sukcesji Żelaznego Tronu. Ujawniony tytuł odcinka pasuje tu zatem jak ulał. Co mówi nam reszta? Po pierwsze ewidentnie duży nacisk położony zostanie na postaci księcia Daemona Targaryena i Corlysa Velaryona, a pierwsze ziarna konfliktu Czarnych z Zielonymi zasiane zostaną w trzecim odcinku (nosi on tytuł "Second of His Name", co raczej na pewno odnosi się do najstarszego syna króla Viserysa). Wygląda też na to, ze zgodnie z przewidywaniami fanów, pierwszy sezon "Rodu smoka" zakończy się wybuchem Tańca Smoków.

Ród smoka: kiedy premiera?

"Ród smoka" zawita na antenie HBO i w bibliotece HBO Max już 22 sierpnia 2022 roku. W rolach głównych wystąpili między innymi Paddy Considine jako król Viserys I Targaryen, Matt Smith jako książę Daemon Targaryen, Emma D'Arcy jako księżniczka Rhaenyra Targaryen, Olivia Cooke jako Alicent Hightower, Rhys Ifans jako Otto Hightower, Tom Glynn-Carney jako Aegon II Targaryen oraz Steve Toussaint w roli Corlysa Velaryona.

Za powstanie serialu odpowiadają Ryan Condal oraz Miguel Sapochnik - człowiek, który dał nam między innymi Bitwę Bękartów, czyli jeden z najlepszych odcinków w dziejach "Gry o tron". Nad powstaniem ekranowej opowieści o Targaryenach czuwał również sam George R. R. Martin.

Sonda
Ród Smoka - czekasz na prequel "Gry o tron"?
Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE