Ród smoka 8 odcinek: ZWIASTUN zapowiada kolejną zmianę obsady i przejęcie tronu. Kiedy premiera w HBO Max?

i

Autor: materiały prasowe HBO Max Ród smoka 8 odcinek: ZWIASTUN zapowiada kolejną zmianę obsady i przejęcie tronu. Kiedy premiera w HBO Max?

Ród smoka 8 odcinek: ZWIASTUN zapowiada kolejną zmianę obsady i przejęcie tronu. Kiedy premiera w HBO Max?

2022-10-03 14:31

"Ród smoka" - co zobaczymy w 8. odcinku? Przed nami kolejny kilkuletni przeskok czasowy i wymiana części obsady. Których aktorów pożegnamy tym razem i co wydarzy się za tydzień? Zobaczcie zwiastun.

"Ród smoka" - zwiastun 8. odcinka. Za nami bardzo emocjonujący epizod, który już został okrzyknięty najlepszym z dotychczasowych. Aemond stracił oko, ale zyskał smoka (i to nie byle jakiego, a samą Vhagar), królowa Alicent wreszcie pokazała pazur, a Rhaenyra swoje prawdziwe oblicze. Co więcej, rodzina królewska jeszcze nigdy nie była tak poróżniona. Czy kilkuletni przeskok czasowy załagodzi narastający konflikt? Bynajmniej. Zwiastun 8. odcinka "Rodu smoka" zapowiada kolejną rodzinną awanturę, chwilowe przejęcie Żelaznego Tronu, oraz przede wszystkim - ostatnią wymianę obsady

Ród smoka 8 odcinek - ZWIASTUN. Co zobaczymy w kolejnym epizodzie?

W następnym odcinku czeka nas kolejne family reunion, jednak tym razem wszyscy zbiorą się w Królewskiej Przystani. Jak widzimy w zwiastunie, stan zdrowia króla Viserysa drastycznie się pogorszy, zatem jego miejsce tymczasowo zajmie namiestnik, Otto Hightower. Poniższy materiał potwierdza również, że dzieci Alicent i Rhaenyry będą pałać do siebie jeszcze większą antypatią, niż przed kilkoma laty - w migawce widzimy, że znów dojdzie do rękoczynów. 

Zwiastun 8. odcinka "Rodu smoka" prezentuje się następująco:

Ród smoka 8 odcinek - wymiana obsady. Kto wcieli się w dzieci księżniczki i królowej?

Na wstępie uspokajam - jest to już ostatnia wymiana obsady, do jakiej dojdzie w "Rodzie smoka". Od tej pory akcja toczyć się będzie równym tempem, bez większych przeskoków czasowych. Recasting dotknął wyłącznie dzieci królowej Alicent, księżniczki Rhaenyry i księcia Daemona, a ich obsada prezentuje się następująco:

  • książę Aegon Targaryen - Tom Glynn-Carney,
  • książę Aemond "Jednooki" Targaryen - Ewan Mitchell,
  • księżniczka Helaena Targaryen - Phia Saban,
  • książę Jacaerys Velaryon - Harry Collett,
  • książę Lucerys Velaryon - Elliot Grihault,
  • Rhaena Targaryen - Phoebe Campbell,
  • Baela Targaryen - Bethany Antonia.

ZOBACZ TAKŻE: HBO Max na PAŹDZIERNIK 2022 - najciekawsze premiery. Filmy i seriale, które warto obejrzeć

Ród smoka 8 odcinek: o której premiera i gdzie oglądać?

8. odcinek "Rodu smoka", zadebiutuje na antenie HBO oraz w serwisie HBO Max już w poniedziałek 10 października 2022 roku, o godzinie 3:00. Wieczorną emisję prequela "Gry o tron" zaplanowano zaś na godzinę 20:10. Epizod zatytułowany został "The Lord of the Tides" (pol. "Lord Przypływów"), co oznacza, że główną osią fabuły będzie kwestia dziedzictwa Corlysa Velaryona, oraz (ponownie) ojcostwa dzieci Rhaenyry. Za reżyserię 8. odcinka "Rodu smoka" odpowiada Geeta Vasant Patel, a scenariusz opracowali wspólnymi siłami Eileen Shim, George R.R. Martin oraz Ryan J. Condal.

Sonda
"Ród smoka": co sądzisz o dotychczasowych odcinkach prequela "Gry o tron"?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3

Jak dobrze znasz ród Targaryenów? QUIZ dla prawdziwych znawców Rodu smoka

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego: jak brzmi dewiza rodu Targaryenów?
Jak dobrze znasz ród Targaryenów? QUIZ dla prawdziwych znawców Rodu smoka