“Reality” – Sydney Sweeney jako Reality Winner. Premiera już w przyszłym miesiącu w HBO Max

i

Autor: HBO Max “Reality” – Sydney Sweeney jako Reality Winner. Premiera już w przyszłym miesiącu w HBO Max

Głośne premiery filmowe

Gwiazda “Euforii” w kolejnej głośnej produkcji. Rola w “Reality” przyniesie jej Oscara?

2023-05-12 13:43

Sydney Sweeney to nie tylko słodka i wyuzdana Cassie z “Euforii”. Młoda aktorka zagrała niedawno Reality Winner – kobietę, która ujawniła tajne informacje na temat rosyjskiej ingerencji w wybory prezydenckie USA z 2016 roku. Do sieci trafi oficjalny zwiastun, a premiera już wkrótce w HBO Max.

Reality Winner była żołnierką amerykańskich sił powietrznych, która w 2016 roku przekazała mediom tajne informacje na temat ingerencji Rosjan w wybory prezydenckie USA, wygrane przez Donalda Trumpa. Kobieta przekazała dane z raportu wywiadowczego, opracowanego przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego, które wskazywały, że rosyjscy hakerzy uzyskali dostęp do list rejestracyjnych amerykańskich wyborców (nie potwierdzono jednak, czy wprowadzono w nich jakiekolwiek zmiany).

Winner została aresztowana, a w 2018 roku skazano ją na pięć lat i trzy miesiące pozbawienia wolności. Teraz zaś została główną bohaterką filmu fabularnego, gdzie zagrała ją znana z “Białego lotosu” i “Euforii”, Sydney Sweeney. Występ młodej aktorki jest szeroko chwalony, a z racji uwielbienia, jakim Akademia Filmowa darzy biopiki, ma realną szansę powalczyć w przyszłym roku o Oscara.

“Reality” – Sydney Sweeney jako Reality Winner. Premiera już w przyszłym miesiącu w HBO Max

Fabułę filmu oparto na transkrypcji przesłuchania FBI, które odbyło się w domu Reality, w chwili jej aresztowania. Produkcja w reżyserii Tiny Satter zaliczyła swój debiut podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie i zaskarbiła sobie przychylność krytyków. Światowa premiera w HBO Max odbędzie się zaś już 29 maja 2023 roku. U boku Sydney Sweeney zobaczymy między innymi Josha Hamiltona i Marchánta Davisa.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11