Netflix

Najbardziej kontrowersyjny film Netfliksa powraca. W obsadzie gwiazdor “Domu z papieru”

2023-05-12 11:55

“Platforma” powraca. Hiszpański thriller, który przed trzema laty wstrząsnął widzami, doczeka się sequela. Netflix pokazał pierwsze fotki promocyjne, potwierdzając tym samym część głównej obsady.

“Platforma” to poruszająca alegoria nierówności społecznych w świecie, w którym rządzi strach i głód. Film Galdera Gaztelu-Urrutii nie cackał się z widzami w obrazowaniu skrajności, do jakich jest w stanie posunąć się człowiek w kapitalistycznym świecie, gdzie przetrwanie liczy się bardziej, niż człowieczeństwo.

Brutalne środki przekazu zapewniły mu olbrzymi sukces komercyjny i tak oto “Platforma” stała się najpopularniejszym filmem hiszpańskojęzycznym w dziejach Netfliksa. Teraz zaś powraca i, zgodnie z niepisaną zasadą sequeli, będzie jeszcze mocniej, bardziej i dosadniej.

“Platforma 2” zmierza na Netfliksa. Kiedy premiera i kto znalazł się w obsadzie?

O samej fabule nie wiemy właściwie nic, poza tym, że akcja znów rozegra się w wielopoziomowym więzieniu, gdzie pożywienie opuszczane jest na specjalnej platformie. Przewidywana data premiery również nie została ujawniona, ale zważywszy na fakt, iż prace nad filmem zostały już zakończone, śmiało możemy zakładać, że “Platformę 2” obejrzymy jeszcze w tym roku, ewentualnie w następnym.

Pierwsze zdjęcia promocyjne (znajdziecie je w podpiętej u góry galerii) zdradziły też tożsamość aktorów wcielających się w główne role. Na ekranie zobaczymy Milenę Smit (“Śnieżna dziewczyna”) oraz Hovika Keuchkeriana, znanego z roli Bogoty w słynnym “Domu z papieru”.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy Netfliksa? Komplet punktów to obowiązek! [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Który gwiazdor Marvela wystąpił w filmie "Gray Man"?
Gray Man
Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4