Barbie Ferreira o skandalu i odejściu z “Euforii”. “Miałam dość bycia grubą przyjaciółką”

i

Autor: HBO Max Barbie Ferreira o skandalu i odejściu z “Euforii”. “Miałam dość bycia grubą przyjaciółką”

Euforia, HBO

Barbie Ferreira o skandalu i odejściu z “Euforii”. “Miałam dość bycia grubą przyjaciółką”

2023-04-04 14:40

Barbie Ferreira, czyli serialowa Kat, miała popaść w poważny konflikt z twórcą “Euforii”, Samem Levinsonem. To miało doprowadzić do zniszczenia i zmarginalizowania jej wątku w 2. sezonie, a ostatecznie odejścia z produkcji. Ile jest prawdy w tych rewelacjach? Aktorka twierdzi, że niewiele.

W czasie emisji 2. sezonu “Euforia” rozgrzewała social media do czerwoności. Widzowie z zapałem śledzili nie tylko losy bohaterów, ale także niepokojące doniesienia z planu.

W premierowej odsłonie serialu HBO grana przez Barbie Ferreirę Kat pretendowała do tytułu jednej z głównych bohaterek, jednak w kolejnej serii coś poszło stanowczo nie tak. Bohaterka pojawiała się na ekranie niezwykle rzadko, a jej wątek jakby się urwał i zmierzał w bliżej nieokreślonym kierunku. Przyczyny szukano w rzekomym konflikcie na linii Ferreira-Levinson, a twórca “Euforii” miał dosłownie mścić się na dziewczynie. Teraz aktorka zabrała jednak głos i zdementowała te pogłoski.

Barbie Ferreira o skandalu i odejściu z “Euforii”. Nie było konfliktu z Samem Levinsonem

Barbie Ferreira gościła ostatnio w podcaście “Armchair Expert with Dax Shepard”, gdzie postawiła sprawę jasno – nie była żadną ofiarą prześladowań ze strony Sama Levinsona, ani nie było nigdy sytuacji, w której obrażona miała ostentacyjnie opuścić plan zdjęciowy (a i takie informacje pojawiały się w sieci).

Gdy ludzie pytają mnie o 2. sezon, zazwyczaj wychodzą z założenia, że byłam jakąś ofiarą tej serii. Zawsze odpowiadam: “Nie, naprawdę, jest okej“. Nie opuściłam planu. Raz skręciłam kostkę i musiałam pojechać na rentgen, więc może o to chodzi? – wyjaśniła Barbie Ferreira.

Następnie aktorka odniosła się do sposobu, w jaki poprowadzono jej postać i przyznała, że zabrakło zwyczajnie pomysłu na dalsze losy Kat. Zarówno ona, jak i Sam Levinson, usilnie próbowali odnaleźć właściwą drogę, ale niestety bezskutecznie, co odbiło się na samej postaci i podejściu widzów.

Myślę, że nie było dla niej miejsca, czy dalszej drogi. Nie sądzę, by pasowała dłużej do serialu. Nie sądzę byśmy byli w stanie oddać jej sprawiedliwość i obie strony wiedziały, że miałam dość bycia “grubą przyjaciółką”. Oni [twórcy – przyp. red.] też chyba tego nie chcieli.

Drugi sezon był zatem walką, gdy próbowaliśmy z Samem znaleźć dalszą drogę dla Kat. Naprawdę trudno mi się to oglądało i patrzyło, jak fani się wściekają – dodała aktorka.

To właśnie problem z konstrukcją postaci i brak dalszej wizji sprawiły, że Barbie Ferreira postanowiła opuścić obsadę. W przypadku Sama Levinsona tłumaczy to z kolei faktem, iż nie potrafił utożsamić się z Kat i “poczuć” tej postaci.

Sam pisze o rzeczach, z którymi się utożsamia. Nie sądzę, by utożsamiał się z Kat – skwitowała.

“Euforia” – kiedy zobaczymy 3. sezon?

Data premiery 3. sezonu “Euforii” nie jest jeszcze znana, ale wiemy już, że na nowe odcinki poczekamy dłużej, niż przypuszczaliśmy. Napięte grafiki aktorów poskutkowały opóźnieniem zdjęć i ekipa wejdzie na plan dopiero w drugiej połowie 2023 roku.

Jak dobrze znasz seriale HBO? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 7
"Gra o tron": który z tych bohaterów nigdy nie był Królem Północy?
Gra o tron
Jak się kręci sceny łóżkowe? 365 dni i nie tylko | To Się Kręci #7