"Pewnego razu na krajowej jedynce" to jeden z najlepszych polskich seriali ostatnich lat. O czym opowiada?

2022-12-02 21:50 Natalia Nowecka
Pewnego razu na krajowej jedynce to jeden z najlepszych polskich seriali ostatnich lat. O czym opowiada?
Autor: materiały prasowe Netflix "Pewnego razu na krajowej jedynce" to jeden z najlepszych polskich seriali ostatnich lat. O czym opowiada?

"Pewnego razu na krajowej jedynce" to kolejna polska produkcja, która ma szansę podbić Netfliksa. Serial w reżyserii Grzegorza Jaroszuka i Jakuba Piątka zawitał w serwisie 1 grudnia i jeśli jeszcze po niego nie sięgnęliście, czas to nadrobić.

Po zeszłorocznym "Klangorze", który (w pełni zasłużenie) okrzyknięty został jednym z najlepszych odcinkowych kryminałów ostatnich lat, intrygującej "Minucie ciszy" i cieszącej się uznaniem zarówno widzów, jak i krytyków "Wielkiej wodzie", nadszedł czas na kolejny polski serial, z którego możemy być dumni. "Pewnego razu na krajowej jedynce" to komedia omyłek przywodząca na myśl zgrabne połącznie "Fargo" braci Coen z "The End of the F***ing World", podlane swojskim sosem, która smakuje naprawdę wyśmienicie.

"Pewnego razu na krajowej jedynce" - o czym jest serial?

Wyobraźcie sobie, że przypadkowo zamieniacie się samochodami z mordercą, który właśnie obrabował bank. Co robicie? Przed tym niecodziennym pytaniem staje grupa skonfliktowanych nieznajomych, których perypetie sprawią, że pięć razy zastanowicie się, zanim znów ruszycie w podróż z carpoolingiem. Bohaterowie "Pewnego razu na krajowej jedynce" to bowiem zbieranina przypadkowych ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, którzy zrządzeniem losu pakują się we wspólne kłopoty.

Największą siłą serialu są właśnie wielobarwni bohaterowie, brawurowo odgrywani przez Juliusza Chrząstowskiego, Annę Ilczuk, Łukasza Garlickiego, Michała Sikorskiego oraz Maję Wolską. Na pochwałę zasługuje też scenariusz (którego autorką jest Dorota Trzaska) oraz wszelkiej maści "technikalia" - "Pewnego razu na krajowej jedynce" to naprawdę świetnie zrealizowany serial, który w niczym nie ustępuje największym zagranicznym hitom Netfliksa.

Całość liczy łącznie zaledwie 6 krótkich odcinków, zatem śmiało możecie machnąć całość w jeden wieczór. Wierzcie mi - nie będziecie żałować. 

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?
Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE