Tobey Maguire jako Charlie Chaplin

i

Autor: Richard Shotwell/Invision/AP/East News; Courtesy Everett Collection/ East News Tobey Maguire zagrał Charliego Chaplina w "Babylon" Damiena Chazelle'a

Od Spider-Mana do Charliego Chaplina. Gwiazdor Marvela jako legenda kina w filmie "Babylon"

2022-04-29 10:49

Tobey Maguire jako Charlie Chaplin w najnowszym filmie twórcy "La La Land"? Jeśli to brzmi jak sen, to dodam jeszcze tylko, że w obsadzie widnieją również Brad Pitt i Margot Robbie! Co już wiemy o filmie "Babylon" i kiedy będziemy mieli przyjemność go zobaczyć?

Tobey Maguire zasłynął rolą Petera Parkera aka Spider-Mana w słynnej serii Sama Raimiego, która dziś uchodzi za legendę kina superbohaterksiego. Przed kilkoma miesiącami aktor powrócił do ikonicznej roli w "No Way Home", a już wkrótce zaprezentuje nam zupełnie inne oblicze. Wcielił się bowiem w legendę kina - Charliego Chaplina - w nowym filmie Damiena Chazelle'a, twórcy takich hitów jak "La La Land" i "Whiplash".

ZOBACZ TAKŻE: "Mission: Impossible 7" z pierwszym zwiastunem i oficjalnym tytułem. Kiedy premiera?

Tobey Maguire jako Charlie Chaplin w "Babylon" Damiena Chazelle'a

"Babylon" ma być czymś na kształt połączenia "Wielkiego Gatsby'ego" Baza Luhrmanna (tego z Leo w roli głównej) oraz " Once Upon a Time... in Hollywood" Quentina Tarantino. Film zabierze nas do Hollywood z lat 20. ubiegłego wieku i przedstawi proces transformacji X Muzy, kiedy kino nieme zaczęło odchodzić do lamusa, by na scenę mogły wkroczyć dzieła z udźwiękowieniem.

W trakcie seansu przyjdzie nam śledzić losy wielu zarówno fikcyjnych, jak i autentycznych bohaterów, a obsada naprawdę robi wrażenie. Oprócz Maguire'a, który zagra Chaplina, ujrzymy również Margot Robbie w roli Clary Bow - pierwszej hollywoodzkiej seksbomby, Maxa Minghellę jako słynnego producenta Irvinga Thalberga, oraz Brada Pitta, który wcieli się w fikcyjną postać gwiazdora kina niemego, który nie poradził sobie ze zmianami w środowisku filmowym.

ZOBACZ TAKŻE: Najbardziej znienawidzone gwiazdy Hollywood. Za co widzowie ich nie znoszą?

"Babylon": kiedy premiera?

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Damien Chazelle, a w pozostałych rolach wystąpili między innymi Samara Weaving, Diego Calva, Jovan Adepo, P.J. Byrne i Damon Gupton. Premiera filmu "Babylon" zaplanowana została na 6 stycznia 2023 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Znani Polacy, którzy osiągnęli sukces w Hollywood

Sonda
Planujesz obejrzeć ten film?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3