„Czas krwawego księżyca” z dokładną datą premiery. Martin Scorsese zmierza do Cannes

i

Autor: Apple TV+ „Czas krwawego księżyca” z dokładną datą premiery. Martin Scorsese zmierza do Cannes

Filmowe premiery

Nowy film Martina Scorsesego ujrzymy jeszcze w tym roku. Kogo tym razem zagrał DiCaprio?

2023-03-28 18:24

„Czas krwawego księżyca” doczekał się wreszcie dokładnej daty premiery. Najnowsze dzieło Martina Scorsesego trafi zarówno do kin, jak i streamingu, a w rolach głównych zobaczymy stałych współpracowników reżysera – Leonardo DiCaprio i Roberta De Niro.

„Czas krwawego księżyca” (ang. „Killers of the Flower Moon”) to film, na który czekamy od dobrych kilku lat. Zarówno obsada, jak i fabuła robią wrażenie, a nie oszukujmy się – Martin Scorsese to klasa sama w sobie i gwarancja jakości. Film powstał na zamówienie platformy Apple TV+, ale doczeka się też kinowej dystrybucji, za którą odpowie studio Paramount Pictures.

„Czas krwawego księżyca” z dokładną datą premiery. Martin Scorsese zmierza do Cannes

Zanim nowy film twórcy „Chłopców z ferajny” i „Taksówkarza” ujrzy światło dzienne, festiwalowicze będą mieli okazję obejrzeć go w Cannes. Następnie 6 października „Czas krwawego księżyca” trafi do wybranych kin, by dwa tygodnie później (20 października) rozpocząć ogólnoświatową ekspansję. Data debiutu w Apple TV+ nie została jeszcze ogłoszona.

„Czas krwawego księżyca” – o czym opowie film i kto znalazł się w obsadzie?

Fabułę oparto na wydarzeniach przedstawionych w książce non-fiction autorstwa Davida Granna. W trakcie seansu poznamy historię indiańskiego plemienia Osagów z terenów Oklahomy, które odkryło u siebie złoża ropy naftowej. Wkrótce po tym, miejscowi zaczęli padać ofiarami tajemniczych morderstw, co przyciągnęło uwagę nowopowstałego FBI. Agenci, którzy podjęli się rozwiązania zagadki, nie spodziewali się, że właśnie trafili na trop jednego z najmroczniejszych spisków w dziejach Stanów Zjednoczonych.

W obsadzie, oprócz DiCaprio i De Niro, znaleźli się między innymi Lily Gladstone, Jesse Plemons, Tantoo Cardinal, Cara Jade Myers, JaNae Collins, Jillian Dion, William Belleau. Za kamerą stanął Martin Scorsese, zaś scenariusz wyszedł spod ręki Erica Rotha, który ma na koncie skrypty do „Narodzin gwiazdy” i „Ciekawego przypadku Benjamina Buttona”.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11