Leonardo DiCaprio i jego ekologiczny styl życia to ściema? Nazwano go HIPOKRYTĄ!

2022-01-10 14:15 AM
Leonardo DiCaprio
Autor: Rex Features/East News

Leonardo DiCaprio został nazwany hipokrytą. Wszystko przez to, że pojawił się na pokładzie jachtu, który niespecjalnie jest dobry dla środowiska. O co dokładnie chodzi? Przeczytajcie na Hotplota.pl.

Leonardo DiCaprio to jedna z tych gwiazd, która chętnie angażuje się w sprawy związane z ekologią. Wystarczy wejść na instagramowy profil Leo, by przekonać się o tym, jak ważnym tematem jest dla niego ekologia, ratowanie zagrożonych gatunków zwierząt czy zmiany klimatyczne.

Ostatnio jednak DiCaprio chyba zapomniał o swoich poglądach, bo do mediów trafiły zdjęcia bawiącego się na jachcie aktora. Rejs luksusowym statkiem może go sporo kosztować...

TikTok TRENING. TRENDY NA 2022 | ESKA XD - Fit vlog #39

Leonardo DiCaprio nazwany hipokrytą

Zagraniczne media grzmią, że Leonardo DiCaprio został nazwany eko-hipokrytą. Aktor, który od lat walczy o lepsze środowisko i jeszcze niedawno zachęcał swoich fanów do podjęcia działań na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi, sam stanął w ogniu krytyki.

I choć jeszcze niedawno gwiazdor ostrzegał, że zmiana klimatyczna to „największe zagrożenie dla naszego gatunku” to chyba na chwilę postanowił odłożyć na bok swoje przekonania, bo wybrał się na rejs superjachtem.

Leonardo DiCaprio został zauważony podczas rejsu jachtem Vava II wartym aż 110 milionów funtów. Statek należy do szwajcarskiego miliardera Ernesto Bertarelli i posiada m.in. lądowisko na helikopter, siłownię, basen. Z takich dobrodziejstw, jak podają media, aktor korzystał w okolicach sylwestra i Nowego Roku.

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Po karierze telewizyjnej zająłem się rolnictwem. Mam za sobą najgorszy moment tej kariery... Zostałem zaatakowany przez krowę, w błocie, podczas burzy, ze zmiażdżonymi jądrami... Kim jestem?

Jeśli zastanawiacie się, skąd takie oburzenie to już tłumaczymy. Wszystko rozchodzi się o wytwarzanie spalin przez jacht. Źródła szacują, że statek w przeciągu ostatniej wyprawy z Leo na pokładzie, podczas której przepłynął 7 mil, wytworzył tyle spalin, ile jeden samochód w ciągu roku!

The Daily Mail podaje jednak, że jacht przeważnie jest nieruchomy i nie pokonuje większego dystansu niż 1 mila na dzień.

Pocieszające?

Nie tylko Leonardo DiCaprio, zobacz komu jeszcze los planety nie jest obojętny!

Nasi Partnerzy polecają
NAJNOWSZE