Niewidzialna wojna: co wiemy o autobiografii Patryka Vegi? zwiastun, fabuła, obsada, data premiery

2022-08-04 10:08 Natalia Nowecka
Niewidzialna wojna: co wiemy o autobiografii Patryka Vegi? zwiastun, fabuła, obsada, data premiery
Autor: materiały prasowe Kino Świat Niewidzialna wojna: co wiemy o autobiografii Patryka Vegi? zwiastun, fabuła, obsada, data premiery

"Niewidzialna wojna" to autobiografia jednego z najbardziej kontrowersyjnych polskich reżyserów. Co wiemy o nowym filmie Patryka Vegi? W niniejszym artykule znajdziecie wszystkie dostępne informacje na temat filmu "Niewidzialna wojna".

Patryk Vega zapowiedział, że kończy z polskim kinem i wypływa na międzynarodowe wody. Zanim jednak pokaże światu gangsterski film o Władimirze Putinie, zaserwuje nam opowieść o sobie samym. Jego biografia, zatytułowana "Niewidzialna wojna" ukaże się już wkrótce, a tymczasem my zgromadziliśmy dla was wszystkie dostępne informacje związane z produkcją. 

Niewidzialna wojna: FABUŁA. O czym opowie film Patryka Vegi?

W oficjalnym opisie filmu "Niewidzialna wojna" czytamy: 40 milionów sprzedanych biletów i współpraca z największymi tuzami branży. Wśród nich – aktorskie legendy, głośne debiuty, narodziny przyszłych gwiazd oraz zaskakujące występy zagranicznych gości. Do tego filmy, które zmieniły polskie kino sensacyjne i społecznie zaangażowane obrazy, które konsekwentnie przesuwały granice rekordów box office. Za wszystkim tym stał on – Patryk Vega – reżyser, scenarzysta, osobowość medialna. Twórca niepokorny, kontrowersyjny, rezonujący – nigdy obojętny. Kim był, zanim chwycił za kamerę i dał się poznać widzom? Co ukształtowało go jako człowieka i filmowca? Skąd wzięły się pomysły, które jego ręka zamieniła w blockbustery pokroju: "Pitbull", "Botoks" czy "Kobiety mafii"? I co do tego wszystkiego ma wpis do Księgi Rekordów Guinnessa? Odpowiedzi na każde z pytań przynosi najnowszy film fabularny reżysera – "Niewidzialna wojna".

Patryk Vega zapowiedział również, że "Niewidzialna wojna" to nie jest dokument, pomnik czy gloryfikacja. To wypełniona prawdą, emocjami i charakterystycznym humorem wartka opowieść o sobie samym, odkrywająca kulisy życia i kariery najbardziej kontrowersyjnego reżysera – Patryka Vegi. W młodości, zanim usłyszał o nim świat, próbował wszystkiego. Był komputerowcem i animatorem, piłkarzem, sprzedawcą nielegalnego oprogramowania, członkiem gangu, a nawet dilerem narkotyków. Cały czas jednak wiedział, że jego prawdziwym powołaniem jest kino – pasja, którą w dzieciństwie zaszczepił mu dziadek. A celem kręcenie filmów, jakich w Polsce nikt jeszcze nie stworzył. Szansa na realizację największych marzeń pojawia się, kiedy poprzez pracę w telewizji Patryk Vega (Rafał Zawierucha) poznaje bezwzględny świat polskiej policji i przestępczości zorganizowanej. Wkraczając z kamerą w mroczną rzeczywistość, o której 99% ludzi nie ma pojęcia, Vega mierzy się z namacalnym złem i buduje własną legendę bezkompromisowego reżysera. Z czasem osiąga oszałamiający sukces, a jego filmy i seriale stają się rekordowymi przebojami i przepustką do świata, którego od zawsze pożądał. Jednak sława, blichtr i wielkie pieniądze mają swoją cenę i budzą do życia uśpione demony. Czy wystawiony na pokusy i liczne pułapki show-biznesu Vega zdoła w porę dostrzec zbliżające się zagrożenie? Oto historia jego wzlotu, upadku i poruszającej walki o duszę. Oto prawdziwa historia Patryka Vegi.

Niewidzialna wojna: ZWIASTUN autobiografii Patryka Vegi

Zwiastun filmu "Niewidzialna wojna" prezentuje się następująco: 

Niewidzialna wojna: OBSADA. Kto zagra w autobiografii Patryka Vegi?

W roli Patryka Vegi wystąpi znany polski aktor, który zaliczył nawet występ w głośnym filmie Quentina Tarantino. Jest nim rzecz jasna Rafał Zawierucha. Matkę kontrowersyjnego reżysera zagra zaś Anna Mucha (która wystąpiła wcześniej w jego filmie "Miłość, seks & pandemia"), a w obsadzie znaleźli się również: Justyna Karłowska ("Pitbull"), Ignacy Klim ("Kler", "Wołyń") Artur Dziurman ("Bogowie", "Rojst"), Zbigniew Kozłowski ("Polityka", "Proceder"), Michał Karmowski ("Pętla", "Kobiety mafii 2"), Piotr Cyrwus ("Kryptonim Polska", "Sala samobójców. Hejter"), Andrzej Franczyk ("Boże Ciało", "Lincz") oraz Waldemar Maliszewski ("Pętla", "Pitbull").

Niewidzialna wojna: DATA PREMIERY

Za scenariusz i reżyserię odpowiada oczywiście sam Patryk Vega. Premiera filmu "Niewidzialna wojna" zapowiedziana została na 30 września 2022 roku. 

Sonda
Co sądzisz o filmach Patryka Vegi?

Jak dobrze znasz najpopularniejsze polskie filmy?

Pytanie 1 z 10
Jak ma imię główna bohaterka filmu "365 dni"?
Kadr z filmu 365 dni
Jak się kręci sceny łóżkowe? 365 dni i nie tylko | To Się Kręci #7
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE