Najgorsze polskie filmy. O których 'dziełach' rodzimej kinematografii najlepiej byłoby zapomnieć?

2020-07-31 14:42
Najgorsze polskie filmy
Autor: screen youtube.com/user/MrFilmYT, screen youtube.com/user/PolishFilmInstitute, screen youtube.com/user/MonolithFilmsPlus screen youtube.com

Które polskie filmy trafiły na niechlubną listę najgorszych w historii? Niestety, pod tym względem jest z czego wybierać.

Najgorsze polskie filmy - te produkcje bardzo ciężko obejrzeć do samego końca, a kiepskie zdanie na ich temat mają zarówno krytycy, jak i widzowie. W niektórych przypadkach trudno też uwierzyć, że zgodzili się zagrać w nich utalentowani, często nawet wybitni aktorzy. Które rodzime filmy zasługują na miano najgorszych w historii? 

Filmy, w których aktorzy uprawiali seks naprawdę [materiał 18+]

Najgorsze polskie filmy

Kac Wawa (2011)

'Pierwsza polska komedia 3D' w bardzo mało subtelny sposób nawiązuje zarówno tytułem, jak i fabułą do amerykańskiego hitu Kac Vegas. Niestety, polska wersja okazała się żenująco nieśmieszna.

Ciacho (2010)

Tym razem Patryk Vega postanowił nakręcić komedię. Główną bohaterką jest policjantka, która zostaje wrobiona w handel narkotykami, a z tarapatów mają uratować ją jej bracia. Widzowie krytykowali film za wyjątkowo niski poziom żartów i bardzo kiepską grę aktorską.

Wiedźmin (2001)

Wobec polskiej adaptacji prozy Sapkowskiego oczekiwania były bardzo duże. Niestety, tragiczne efekty specjalne (np. smoki, które wyglądały jak zrobione z gumy) i niedociągnięcia w fabule sprawiły, że film okazał się kompletnym niewypałem.

Szatan kazał tańczyć (2016)

Mimo że filmy Katarzyny Rosłaniec podejmują ważne i trudne tematy, niestety ich fabuła w odniesieniu do rzeczywistości wypada często bardzo mało wiarygodnie. Szatan kazał tańczyć jest pod tym względem zdecydowanie najgorszy - opowiada o dwudziestolatce z polski, której powieść zdobywa międzynarodowy rozgłos, a sama dziewczyna, nie radząc sobie z życiem, topi smutki w alkoholu i narkotykach.

Bitwa pod Wiedniem (2012)

Film, który miał być kolejną historyczną superpodukcją, okazał się spektakularnym niewypałem. Dość powiedzieć, że historycy zarzucają Bitwie pod Wideniem ogromne przekłamania historyczne.

Gulczas, a jak myślisz? (2001)

Pierwszy film, w którym obok gwiazd polskiego kina zagrali bohaterowie Big Brothera, nie spotkał się z zachwytem widzów. Twórcy Gulczas, a jak myślisz? uznali chyba, że popularność reality show wystarczy, żeby film okazał się sukcesem, i dali sobie spokój z napisaniem zabawnego i spójnego scenariusza.

Pora mroku (2008)

Próby nakręcenia horrorów przez polskich twórców niestety zazwczyczaj kończą się fiaskiem, a to jest jeden z dobitnych przykładów. Film ma bezsensowną fabułę, jest kiepsko zagrany, a przede wszystkim - nie jest ani odrobinę straszny.

Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE