klasyka kina

10 filmów, które każdy powinien obejrzeć choć raz w życiu. Widzieliście wszystkie?

2024-04-10 15:09

Które filmy warto obejrzeć przed śmiercią? W długiej historii kinematografii powstało wiele dzieł, które zasługują na szczególne wyróżnienie i każdy, ale to absolutnie każdy, powinien je obejrzeć choć raz w życiu. My wyłoniliśmy dla was listę 10 must-watchy. Sprawdźcie, czy macie jakieś zaległości do nadrobienia!

Są takie filmy, które po prostu wypada (należy?) znać. Są to przede wszystkim kultowe produkcje, które złotymi zgłoskami zapisały się w dziejach kina. Tytuły, które zachwyciły miliony, zostały obsypane wszelkiej maści nagrodami, spopularyzowały swój gatunek, tudzież zmieniły oblicze kinematografii. I choć zdaję sobie sprawę, że filmów tej kategorii jest naprawdę cała masa, postanowiłam wyłonić dla was 10 absolutnych must-watchy, które każdy z was powinien obejrzeć.

ZOBACZ TAKŻE: Filmy, które zainspirowały ludzi do popełnienia zbrodni. 5 przerażających przypadków

Filmy, które każdy powinien obejrzeć choć raz w życiu [TOP10]

Dobierając tytuły do niniejszej listy kierowałam się przede wszystkim: miejscem danego filmu w zbiorowej świadomości, jego statusie kinematograficznym, a także przynależnością gatunkową. Spróbowałam bowiem wyłonić Top of The Top reprezentantów różnych gałęzi kina. Zatem, które filmy powinniście obejrzeć przed śmiercią? Jeśli chcecie przekonać się, czy umknęła wam jakaś konieczność, zajrzyjcie do naszej galerii, którą znajdziecie w górnej części artykułu.

ZOBACZ TAKŻE: Najbardziej traumatyzujące filmy w dziejach kina. Po ich obejrzeniu już nigdy nie będziesz tym samym człowiekiem

Jak dobrze znasz najpopularniejsze polskie filmy?

Pytanie 1 z 10
Jak ma imię główna bohaterka filmu "365 dni"?
Kadr z filmu 365 dni
OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11